Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zderzenie pod Biedronką. Strażacy musieli uwalniać pasażerkę golfa!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj (26 czerwca br.) kilkanaście minut po godzinie 15, na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Bobowa, przy skrzyżowaniu z ulicą Topolową doszło do poważnego zderzenia dwóch pojazdów: Mercedesa typu bus z osobowym Volkswagenem. Aby uwolnić zakleszczona pasażerkę Golfa niezbędna okazała się interwencja straży.

– Około godziny 15.20 w rejonie skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Topolową doszło do zderzenia dwóch samochodów – mówi asp. Karolina Gurba p.o. rzecznika prasowego KPP w Gorlicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Golfem (mieszkaniec Bobowej) nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu aby uniknąć zderzenia z nim zjechał na lewy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z Mercedesem, którym kierował mieszkaniec Szalowej. Kierowcy byli trzeźwi, sprawcę ukarano mandatem karnym.

Przy zdarzeniu pracowały dwie załogi ratownictwa medycznego, policjanci oraz trzy zastępy strażaków (2 JRG Gorlice – 6 ratowników oraz OSP Bobowa – 6 ratowników). O działaniach strażaków mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach: – Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali dwa samochody, Mercedes Vito oraz Volkswagen Golf, które uległy wypadkowi drogowemu. Pojazdu znajdowały się poza jezdnią, na utwardzonym placu w pobliżu sklepu spożywczego. Wewnątrz Golfa znajdowała się pasażerka, która w wyniku doznanych obrażeń nie była wstanie samodzielnie wydostać się z pojazdu. Pozostałe osoby samodzielnie opuściły samochodu. Po przeprowadzeniu rozpoznania strażacy podjęli decyzję o użyciu sprzętu hydraulicznego celem umożliwienia wydostania jednej z pasażerek na desce ortopedycznej.

W wyniku zderzenia pojazdów obrażenia odniosły trzy osoby, wszystkie zostały zabrane do szpitala. Jak się dowiadujemy wszyscy poszkodowani mieli jedynie drobne potłuczenia, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy