Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Chłopcy z Bobowej i Jankowej powalczą w ogólnopolskim turnieju mini-siatkówki!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Już jutro rozpocznie się finał Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport w Częstochowie, w którym udział wezmą chłopcy ze szkół w Bobowej oraz Jankowej. Drużyny reprezentujące gminę Bobowa wystartują w kategorii dwójek i trójek, ostateczny wynik ich zmagań poznamy w niedzielę 10 lipca.

Awans do ogólnopolskiego finału zespół LKS-u Bobowa wywalczył 12 czerwca br. na hali w Krzeszowicach, zdobywają najwyższe miejsce na podium. W rozgrywkach tych wzięło udział 24 zespoły z całej Małopolski. Kilka dni wcześniej, 5 czerwca br. podobny sukces osiągnęli uczniowie z Jankowej, zajmując trzecie miejsce w Brzesku.

– W zwycięskiej drużynie w kategorii dwójek zagrali: Wacławik Szymon, Bogusz Maciej, Kuk Jakub – komentuje zwycięstwo na etapie wojewódzkim trener Paweł Popardowski. – Oprócz zwycięzców w turnieju w Krzeszowicach brały jeszcze udział dwa nasze zespoły. Aby wygrać musieliśmy wygrać 10 pojedynków, które rozgrywane były przez 7 godzin, do tego jeszcze dochodzi czas dojazd. Teraz spotkamy się z najlepszymi w Polsce.

Aby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu na finał do Częstochowy, chłopcy trenowali pod okiem trenera po 2-3 godziny dziennie.

fot. LKS Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy