Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

KS Bobowa zwycięża w drugiej rundzie Pucharu Polski

Autor: Jacek Kieroński
W niedzielę, (24 lipca br.) na stadionie w Szymbarku odbył się drugi mecz eliminacyjny do Pucharu Polski pomiędzy KS Bobowa a LKS Szymbark. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 dla zespołu z Bobowej, a bramki strzelali kolejno: Marek Magiera i Krzysztof Flądro.

Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy przez ponad większość czasu posiadali piłkę, zaś zawodnicy Szymbarku nastawiali się na ataki z kontry. Gospodarze byli byli bardzo blisko strzelenia gola w 7 minucie, kiedy to po faulu bramkarza KS Bobowa – Mateusza Gucwy na napastniku Szymbarku, zawodnik wykonujący rzut karny trafił, ale tylko w słupek.  Pomimo jedynego błędu na samym początku spotkania, gospodarze bardzo dobrze radzili sobie w defensywie.

Po przerwie, bobowianie ponownie bywali częściej widywani przy piłce. W ciągu 45 minut drugiej połowy stworzyli sobie wiele podbramkowych, dopiero w 80 minucie po fatalnym błędzie bramkarza miejscowej drużyny bramkę technicznym strzałem zdobył Marek Magiera. Niespełna minute później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Klub sportowy z Bobowej nie zaprzestał jednak swoich ataków i po kilku minutach po strzale Krzysztofa Flądry zdobył drugiego, jak się okazało zwycięskiego gola. Przed ostatnim gwizdkiem atmosfera na boisku była bardzo zaostrzona, sędzia pokazała kilka żółtych i czerwonych kartek. Bobowianie wygrali w Szymbarku wynikiem 1:2, dzięki czemu w wielkim stylu awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski, w której zmierzą się z zespołem LKS Łużna.

skład KS Bobowa:
trener: Krzysztof Flądro

 1. Mateusz Gucwa
 2. Krzysztof Flądro
 3. Marek Magiera
 4. Dariusz Magiera ( 78′)
 5. Łukasz Kieroński
 6. Piotr Budzyń
 7. Wojciech Świątański
 8. Grzegorz Dulęba (60′)
 9. Dawid Gerlak
 10. Daniel Żabiński (67′)
 11. Krzysztof Olszewski

Skład rezerwowy:

 1. Krystian Gucwa ( 67′)
 2. Damian Radzik (78′)
 3. Filip Świątański (58′)
 4. Artur Beduch
 5. Jacek Kieroński
 6. Krzysztof Juruś

for. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy