Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Piknik, który nie tylko integrował ale także uczył bezpieczeństwa na drodze (TV)

11.08.2016 Autor: Łukasz Kieroński
Wspaniałą integracją mieszkańców ale i otwarciem serc gości na poszkodowanych w wypadkach drogowych zakończył się piknik rodzinny jaki zorganizowano w Brzanie, 10 lipca br. na terenie miejscowego Zespołu Szkół.

– Już w zeszłym roku wyszedłem z inicjatywą aby zjednoczyć naszą wioskę, aby oderwać mieszkańców od telewizorów, laptopów i wspólnie coś zrobić – mówi o pikniku Piotr Kloc, sołtys wsi Brzana a jednocześnie radny gminy Bobowa. – Wspólne przebywanie na świeżym powietrzu a tym bardziej połączone z akcją charytatywną, bo jest to jeden z celów pikniku będzie kontynuowane w następnych latach. Podczas pikniku zbieramy datki dla Kamila Siedlarza, który uległ wypadkowi i jest nadal sparaliżowany. Wspólnie chcemy mu pomóc tym bardziej, że takie nieszczęście spotkało go w tak młodym wieku. 

Wśród atrakcji jakie przygotowano na ten dzień były animacje dla dzieci, wstępy muzyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej I st. w Bobowej, występy taneczne dzieci miejscowej szkoły a także pokaz strażacki, prezentacja tresury psa ratowniczego oraz liczne stoiska gastronomiczne. Co ważne, podczas całego wydarzenia zwracano uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz innych uczestników dróg. Do Brzany przybyli nie tylko mieszkańcy gminy Bobowa ale także zacni goście, wśród których znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, sekretarz gminy Bobowa Zdzisława Iwaniec oraz przewodniczący Rady Gminy Bobowa Stanisław Tabiś.

– Do tej pory takie imprezy w naszej miejscowości się nie odbywały – mówi radny Jan Juruś, jeden ze współorganizatorów przedsięwzięcia. – Obecnie mamy już drugi piknik rodzinny w Brzanie, którego dodatkowym celem jest zbiórka pieniędzy dla osoby potrzebującej. Oprócz atrakcji dla dzieci, konkursów jakie zostały dla nich przeprowadzone przygotowaliśmy także pokaz wozu bojowego naszej jednostki OSP Brzana, gdzie każdy mógł mieć dostęp do sprzętu jakim dysponujemy. Chętnie tłumaczyliśmy dzieciom, co do czego służy.

Na koniec pikniku do wspólnej zabawy tanecznej zaprosił wszystkich zgromadzonych zespół Jaguar.

Zapraszamy do obejrzenia wideoreportażu.

fot. Aneta Bogusz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)