Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

78-letni motorowerzysta ranny w wyniku zderzenia z dostawczakiem w Brzanie

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj (30 września br.) koło południa w Brzanie nieopodal ulicy Granicznej w Bobowej miało miejsce zdarzenie drogowe na drodze gminnej. Uczestniczył w nim ford transit oraz motorower, którego kierującym był 78-letni mężczyzna, mieszkaniec Brzany.

– Około godziny 12:05 na drodze gminnej w Brzanie doszło do zderzenia motorowerzysty z samochodem dostawczym Ford Transit – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. – Wstępne ustalenia policjantów będących na miejscu zdarzenia wskazują, że najprawdopodobniej całkowita lub częściowa wina leży po stronie motorowerzysty, który podczas omijania nie zastosował się do obowiązku jechania jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Skutkiem tego było zderzenie z jadącym z naprzeciwka samochodem. Na szczęście upadek mieszkańca Brzany z motoroweru okazał się o tyle nie groźny, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po przeprowadzonych w szpitalu badaniach, lekarze stwierdzili, że mężczyzna doznał jedynie obrażeń kości śródręcza. Wstępnie zdarzenie zakwalifikowaliśmy jako wypadek, a całe zajście będzie przez nas jeszcze dokładnie wyjaśnianie. Jednak wstępna analiza śladów na miejscu oraz zeznania świadków wskazują, że wina może leżeć po stronie motorowerzysty.

Według relacji świadków, starszy mężczyzna miał stracił równowagę i przez to uderzył w lewą przednią część forda. Na miejscu wypadku obecna była grupa dochodzeniowo-śledcza KPP w Gorlicach, policjanci z Ruchu Drogowego KPP Gorlice, zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy OSP Bobowa, którzy zabezpieczali teren.

fot. Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy