Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podwójne zwycięstwo LKS Bobowa nad Iskierką Tarnów!

Autor: Bartek Serafin
W ubiegły weekend (12-13 listopada br.) drużyna kadetów oraz III ligowy zespół LKS Bobowa stanął w szranki z Iskierką Tarnów. Trzecia liga została rozegrana w hali sportowo-widowiskowej ZS nr 1 w Bobowej, kadeci natomiast walczyli na wyjeździe w tarnowskim obiekcie.

III ligowe rozgrywki odbyły się w sobotę 12 listopada. Po bardzo zaciętym meczu, nasi siatkarze pokonali Tarnowian. W meczu nie brakowało emocjonujących zwrotów akcji, mimo to nasi zawodnicy pokazali siłę i wygrali spotkanie 3:2 w setach (do -17, 15, -23, 22, 13)

– Graliśmy z faworytem tegorocznych rozgrywek, drużyną Iskierki Tarnów – mówił Paweł Popardowski, trener LKS Bobowa. – Jest to zespół bardzo doświadczony, który odnotowuje bardzo nie wielkie spadki w porównaniu z poprzednim rokiem. Cieszymy się z tego, że zagraliśmy bardzo dobry mecz, który był wyrównany w każdym secie. Kibice mogli podziwiać wiele ciekawych akcji, męskiej siatkówki. W każdej części meczu było z naszej strony dużo walki, tym bardziej że musieliśmy utrzymać równy poziom gry z wymagającym przeciwnikiem. Ważne były to aby wytrzymać w końcówkach setów. Po raz kolejny wygraliśmy w tie -braku, wygrywając do trzynastu. Graliśmy już w tym optymalnym składzie obecnie i taki sam powinniśmy mieć na na najbliższe mecze, oby tylko wszyscy zawodnicy byli zdrowi a będziemy mam nadziej mogli utrzymać ten sam poziom.

LKS Bobowa zagrał w składzie Popardowski Jakub (13), Zięba Wojciech (1), Kubisz Karol (13), Gryzło Przemysław (6), Martuszewski Paweł (12), Kudławiec Marcin (1), Gruca Jakub – libero , Rysiewicz Mikołaj – libero, Tubek Michał (19), Turek Paweł. Trener Popardowski Paweł.

Kadeci swój mecz rozegrali 13 listopada na wyjeździe. Ich przeciwnikiem był zespół Iskierki Tarnów, a była to trzecia kolejka ligi wojewódzkiej. Podobnie jak III – ligowcom, tak i kadetom udało się zwyciężyć, różnica była tylko w setach 3:1 (do 22, -21, 21, 19).

– Niedzielny mecz w ramach Ligi Wojewódzkiej Kadetów graliśmy na Hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Iskierką Tarnów – powiedział Paweł Popardowski, trener LKS Bobowa. – Radość ze spotkania tym większa, że po walce w trudnym terenie jakim są tarnowskie hale wygraliśmy 3 : 1. Chcieliśmy bardzo ten mecz wygrać aby rozpocząć dobrą passe zwycięstw, które są potrzebne bo drużyna chciała by się dostać do finału wojewódzkiego (wchodzi do niego trzy najlepsze drużyny w grupie – dop. red.). Chcemy utrzymać dobrą grę, dobrą formę, na pewno będziemy pracować. Tymczasem cieszymy się z tej wygranej.

fot. Dominik Gębarowski

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy