Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Powiat gorlicki bogatszy o nową karetkę. Będzie ratować właśnie nas

Autor: Mateusz Książkiewicz

Powiat Gorlicki a dokładniej Pogotowie Ratunkowe działające przy Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza został doposażony w nowy ambulans o wartości ponad 400 tysięcy złotych. Nowa karetka jest bardzo nowoczesna, jej wyposażenie spełnia wymogi jakie zalecono podczas Światowych Dni Młodzieży. Na co dzień będzie na stanie stacji pogotowia ratunkowego w Łużnej.

Dzisiejszego popołudnia wojewoda małopolski Józef Pilch oficjalnie przekazał klucze do nowego ambulansu gorlickiego personelowi Pogotowia Ratunkowego. W uroczystości tej wziął udział wcześniej wspomniany wojewoda, poseł Barbara Bartuś, senator Stanisław Kogut, gorliccy samorządowcy wśród nich m.in. starosta powiatu gorlickiego Karol Górski, zastępca starosty Jerzy Nalepka oraz przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno a także pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimnotowicza w Gorlicach na czele z dyrektorem placówki Marianem Świerzem.

Zakup nowego pojazdu dla Pogotowia Ratunkowego był możliwy dzięki dotacji od Wojewody Małopolskiego oraz Powiatu Gorlickiego. W wyniku przetargu wybrano ambulans o wartości 407 tysięcy, na bazie VW Craftera z napędem na cztery koła. Łącznie Szpital ma od teraz do dyspozycji 14 karetek.

– Nowa karetka trafi do stacji Pogotowia Ratunkowego w Łużnej, gdzie obecny ambulans był bardzo zużyty. Dzięki bardzo nowoczesnemu wyposażeniu poziom świadczenia usług medycznych w tej karetce będzie wyższy niż dotychczas – mówił Marian Świerz dyrektor gorlickiego szpitala.

To właśnie fakt, że nowy ambulans trafi do Łużnej może cieszyć mieszkańców gminy Bobowa, do których ratownicy z Łużnej wyjeżdżają najczęściej.

Wraz z nową karetką przyszły także zmiany organizacyjne gorlickiego pogotowia, od 1 stycznia 2016 jedyną kartkę specjalistyczną z lekarzem tzw. “S” przekształcono na zwykły podstawowy zespół. Dyrektor szpitala zapytany czy w związku z tym mieszkańcy powiatu gorlickiego mogą czuć obawy odpowiada: – Absolutnie nie, w większości karetkach typu “P” czyli podstawowego są bardzo dobrze wyszkoleni ratownicy dlatego nic w standardzie świadczonych usług się nie zmieni. Jesteśmy w regionie należącym pod dyspozytornie w Tarnowie i tam w przypadku koniecznych zdarzeń ta karetka będzie. Chciałbym powiedzieć, że na całym świeci w karetkach jeżdżą tylko ratownicy i jest to standard.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy