Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacy z całej gminy Bobowa spotkali się na opłatku i wspólnym kolędowaniu w Jankowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszym popołudniem w sali Domu Ludowego w Jankowej odbył się okolicznościowe spotkanie noworoczne strażaków ochotników z terenu gminy Bobowa. Wydarzeniu towarzyszył udział władz samorządowych, parlamentarnych oraz przedstawicieli Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

To już trzeci raz, od kiedy Jankowa gości wszystkich druhów z gminy Bobowa. Spotkanie noworoczne organizowane przez burmistrza miasta Bobowej Wacława Ligęzę jest dobrą okazją do wspólnej integracji, śpiewu kolęd oraz złożenia sobie życzeń podczas łamania się opłatkiem. Bobowskich ochotników jak zawsze zaszczycają swą obecnością władze samorządowe i parlamentarne. Z błogosławieństwem i dobrym słowem przybywa także miejscowy proboszcz ks. Piotr Pośliński, który od bieżącego roku jest już oficjalnym kapelanem strażackim w gminie Bobowa.

Powitania zebranych dokonał dh Stanisław Bulanda, sołtys Jankowej. Tuż po nim głos zabrali zaproszeni goście, wśród nich m.in. senator Stanisław Kogut, poseł Barbara Bartuś, dh Krzysztof Kosiba – prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach, dh Przemysław Wszołek – sekretarz Sądu Honorowego ZOW ZOSP w Krakowie, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, dh Tomasz Tarasek – wiceprezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach, Stanisław Tabiś – przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Obecni byli także radni gminy Bobowa – Ryszard Forczek oraz Józef Zięba. Bardzo ciepło powitano dh Stanisława Siedlarza, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej ubiegłej kadencji.

Po wspólnym śpiewie kolęd oraz łamaniu się opłatkiem przyszedł czas na posiłek i miłą integrację. Spotkanie w Jankowej było także okazją do wręczenia medali „Zasłużony Dla Pożarnictwa Ziemi Gorlickiej” dla dh Wacława Ligęzy – burmistrza miasta Bobowej.

fot. Dominik Gębarowski

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy