Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Trudne warunki na drodze. Zerwana linia telefoniczna nad drogą i problemy na podjazdach!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Na drogach regionu panują bardzo trudne warunki. Sypiący w południe mokry śnieg oraz silne porywy wiatru dały się we znaki wielu kierowców. W godzinach popołudniowych problem ze stromymi podjazdami miały samochody ciężarowe. Niesprzyjająca aura stała się również przyczyną zerwania linii telefonicznej nad jezdnią drogi krajowej nr 28.

O ile opady śniegu ustały, a wiatr trochę ucichł o tyle synoptycy ostrzegają nadal przed falą silnych mrozów. Według prognoz dzisiejszej nocy temperatura może spać nawet do -22 st. Celsjusza.

Największe utrudnienia wstępowały na drogach w godzinach od 10 do 14. To właśnie wtedy na podjazdach w Zborowicach i Siedliskach (DW nr 977) można było obserwować stojące lub buksujące pod wzniesienia samochody ciężarowe. Sytuacja poprawiła się dopiero po kilkukrotnym przejeździe pługo-solarek.

Do poważniejszego zajścia doszło przed godziną 15 w Szymbarku (gmina Gorlice) na drodze krajowej nr 28. Mokry i ciężki śnieg wywrócił słup telefoniczny, przez co linia zawisła bardzo nisko nad jezdnią, stwarzając zagrożenie dla większych pojazdów. Do zdarzenia, które wywołało chwilowe aczkolwiek parokilometrowe korki zadysponowano policje oraz straż pożarną. Według przekazanych przez oficera prasowego KP PSP w Gorlicach mł. bryg. Dariusza Surmacza informacji, strażacy po przyjeździe zastali już urwane linki, dlatego zabezpieczyli tylko miejsce zdarzenia i przekazali zgłoszenie do Telekomunikacji Polskiej. Po kilkudziesięciu minutach ruch został całkowicie udrożniony.

Mając na uwadze, dalsze prognozy apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę. Ponieważ wzmaga się mróz zwróćmy również uwagę na bezdomnych i nietrzeźwych. Nie bójmy się zadzwonić na numer alarmowy 112 aby zgłosić zagrożone zamarznięciem lub wychłodzeniem osoby.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy