Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

LKS Bobowa wygrywa z PKS Jaworze i wchodzi do finału. Z kim się zmierzą Bobowianie?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczorajszego wieczoru (tj. 5 lutego br.) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Ptaszkowej w ostatnim meczu rundy 2016/17 zmierzyły się zespoły: PKS Jaworze Ptaszkowa oraz LKS Bobowa. Bobowscy siatkarze bardzo szybko rozprawili się z miejscową drużyną a tym samym przypieczętowali swój awans do finału III ligi piłki siatkowej Województwa Małopolskiego.

Po sobotnim zwycięstwie siatkarzy z Bobowej z GSKS Laskowa, awans był pewny ale wczorajszy mecz utwierdził wszystkich w przekonaniu, że drużyna LKS Bobowa w 100% na to zasługuje. Bobowianie pewnie wygrali z PKS Jaworze Ptaszkowa bowiem 3:0. Gospodarze byli pozostawiani w kolejnych setach do – 11, – 16, -23. W trzecim secie było widać, że LKS Bobowa pozwala na więcej rywalom, jednak ostatecznie to Bobowa pozostała zwycięska.

Tuż po meczu o komentarz poprosiliśmy trenera LKS Bobowa Pawła Popardowskiego: – Zostaliśmy w gronie sześciu najlepszych drużyn w Małopolsce i bardzo się z tego cieszymy. Tym bardziej, że jest to już po raz drugi w historii naszego klubu będziemy walczyć na tym szczeblu rozgrywek. Dwa z tych sześciu zespołów będzie walczyło o drugą ligę. Konkurencja będzie mocna bowiem jest to m.in. Hutnik Kraków, Kęczanin Kęty, który grał w poprzednim sezonie w pierwszej lidze i jest to Kłos Olkusz. Są to znane marki, mocne drużyny ale bardzo się cieszymy, że możemy z nimi rywalizować. Jest to ogromne doświadczenie. W zespole mamy bardzo dużo młodych chłopaków, którzy potrafią jak widać korzystać z doświadczeń naszego klubu. Im dalej byliśmy w sezonie, tym ładniejszą siatkówkę graliśmy. Finałowe rozgrywki rozpoczną się najwcześniej końcem lutego, więc teraz mamy chwilę oddechu. Za tydzień nasi kadeci zmierzą się w finale w Andrychowie.

Przypomnijmy jednym ze sponsorów naszej drużyny siatkarzy jest Hotel&Restaurant OSTOJA z Bobowej.

LKS Bobowa w meczu z PKS Jaworze zagrał w składzie: Tubek Michał ( 10 ), Zięba Wojciech ( 2 ), Kubisz Karol ( 5 ), Gruca Jakub ( 6 ), Martuszewski Paweł ( 13 ), Smoszna Dawid ( 4 ), Rysiewicz Mikołaj – libero, Martuszewski Patryk – libero, Sobol Tomasz ( 4 ), Turek Paweł ( 1 ), Fladro Artur , Wojtaczka Eryk , Kudławiec Marcin , trener Popardowski Paweł.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy