Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Marszałek pamięta o Bobowej. Turniej “O złotą koronkę Bobowej” z kilkutysięcznym dofinansowaniem

Autor: Mateusz Książkiewicz
Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Złotą Koronkę Bobowej, który za sprawą LKS Bobowa co roku odbywa się we wrześniu, w naszym mieście otrzymał dofinansowanie na przygotowanie siódmej edycji zawodów. Środki zostały przyznane w ramach programu "Małopolska na sportowo" realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Do konkursu ofert złożono aż 199 projektów z czego po dokonanej ocenie wniosków wybrano 120 ofert, które będą podlegać dofinansowaniu. Wśród dotowanych wniosków znalazł się wspomniany wcześniej międzynarodowy turniej piłki siatkowej organizowany przez Ludowy Klub Sportowy w Bobowej, na czele którego stoi Paweł Popardowski. Dzięki, pozyskanym środkom w tym roku, nasze miasto po raz kolejny stanie się stolicą piłki siatkowej dla ponad 150 zawodników. Warto dodać, że będzie to już siódma edycja tego sportowego wydarzenia, które cieszy się sporym zainteresowaniem wielu polskich ale i słowackich drużyn.

– Coraz częściej słyszymy, że dzieci nie chcą ćwiczyć i opuszczają zajęcia z wychowania fizycznego. A jeśli już w młodym wieku nie zaszczepi się u nich miłości do sportu, z wiekiem będzie im coraz trudniej znaleźć na niego czas i chęci. Zdając sobie sprawę z tego, że sport to zdrowie, samorząd województwa od lat promuje wartościowe inicjatywy, które zachęcają do aktywności fizycznej młodszych i starszych. „Małopolska na sportowo” to tylko jeden z wielu naszych projektów – powiedział Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Tegoroczna kwota jaką UMWM przeznaczył na organizację turnieju w Bobowej jest dwa razy wyższa od otrzymanej w ramach tego samego programu w roku 2016. Radości z tego faktu nie kryje Paweł Popardowski, prezes LKS Bobowa: – Kwota w poprzednim roku była zdecydowanie zbyt niska, musieliśmy się ratować wsparciem sponsorów jak i innych instytucji. Dzięki większemu dofinansowaniu uda się utrzymać dotychczasową formułę turnieju. Na pewno spróbujemy pozyskać dodatkowych partnerów wydarzenia, po to by impreza miała jeszcze bogatszy plan, a może i większą ilość drużyn. Bardzo cieszymy się ze środków od Marszałka Województwa, zostaną one przeznaczone m.in. na nagrody dla wszystkich zawodników jak i pokrycie kosztów pobytu zwłaszcza zagranicznych uczestników turnieju.

Wśród dotowanych wniosków z terenu powiatu gorlickiego znalazły się m.in.:
– Uczniowski Klub Sportowy Gryf Szymbark na organizację masowej imprezy biegowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych –
pn. „Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu (10 000zł)
– Parafia Prawosławna pw. św. Jana Chrzciciela w Gładyszowie na Polsko – Słowacka Spartakiadę Zimową (10 000zł)
– Jeździecki Klub Sportowy Jaśmin przy Stadninie Koni Huculskich Gładyszów Sp.z.o.o na dwa wnioski dotyczące zawodów konnych (łącznie 15 000zł)

Zarząd województwa na promocję aktywności fizycznej oraz sport przeznaczył na realizację 120 zadań kwotę 1,6 miliona złotych.

fot. ilustracyjna (archiwum własne)
m150-img_8300

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy