Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Siatkarze z Bobowej po ciężkim boju zwyciężają nad Laskową !

Autor: Jacek Kieroński
Wczoraj, w sobotę 4 lutego br. w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej rozegrany został mecz III ligi piłki siatkowej. LKS Bobowa zmierzyła się z drużyną GSKS Laskowa. Zwycięzcę pojedynku poznaliśmy dopiero w tie-breaku.

Po bardzo zaciętym meczu, nasi siatkarze ostatecznie pokonali Laskowian. W meczu nie brakowało emocjonujących zwrotów akcji, w których to zawodnicy z Bobowej pokazali siłę i wygrali spotkanie 3:2 w setach. Pierwsza część meczu przyniosła wygraną gości i to ze sporym odskokiem od gospodarzy bo aż ośmiu punktów. Po chwili przerwy między setami, podopieczni Pawła Popardowskiego niesieni głośnym dopingiem kibiców odzyskali wiarę, zaczęli grać coraz pewniej, dzięki czemu dwa kolejne sety należały już do nich. W czwartym secie przyjezdni pokazali że nie oddadzą łatwo zwycięstwa doprowadzając do remisu 2:2. Tie-break rozpoczął się korzystnie dla Laskowian, jednak po pewnym czasie zaczęli popełniać proste błędy, które przyczyniły się do ich ostatecznej porażki.

Za sprawą wygranej z GSKS Laskowa, siatkarze z Bobowej utrzymali drugie miejsce w tabeli, a o awansie do finału rozgrywek zadecyduje jutrzejszy, wyjazdowy mecz w Ptaszkowej (godz. 16).

– Bardzo się cieszymy z dzisiejszego zwycięstwa z bardzo mocnym zawodnikiem. Na pewno weszliśmy już do najlepszej szóstki tegorocznych rozgrywek. Jest to dla nas ogromny sukces, gdyż po raz drugi w historii klubu będziemy walczyć o najlepsze miejsca w III lidze małopolskiej siatkówki. Dwa najlepsze zespoły będą walczyły o II ligę. Cieszy mnie to, że dzisiaj trzy sety rozegraliśmy na bardzo wysokim poziomie, szkoda tylko tego czwartego seta, ale i tak cieszy świetna forma zawodników. Zapraszamy kibiców na następne mecze i dopingu naszych zawodników – skomentował tuż po meczu Paweł Popardowski, trener LKS Bobowa.

  SET I SET II SET III SET IV SET V
WYNIK
LKS BOBOWA 17 25 25 17 15 3
GSKS LASKOWA 25 15 20 25 6 2

skład LKS Bobowa:
trener: Popardowski Paweł

 1. Popardowski Jakub
 2. Zięba Wojciech
 3. Kubisz Karol
 4. Martuszewski Paweł
 5. Kudławiec Marcin
 6. Smoszna Dawid
 7. Gruca Jakub – libero
 8. Tubek Michał
 9. Sobol Tomasz
 10. Flądro Artur
 11. Rysiewicz Mikołaj
 12. Turek Paweł
 13. Martuszewski Patryk

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy