Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dwie osoby w stanie ciężkim po wypadku na przejeździe kolejowym! (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj około godziny 9 rano doszło do poważnego wypadku na niestrzeżonym  przejeździe kolejowym w miejscowości Zborowice (gmina Ciężkowice). Wprost pod koła pociągu trakcyjnego wjechał rozpędzony opel vectra, którym podróżowały cztery osoby. Niestety stan jednej z nich, młodej dziewczyny jest poważny.

Według relacji świadków opel jadąc z góry drogą gminą w kierunku drogi wojewódzkiej nr 981 (Zborowice-Krynica) wjechał wprost pod jadący w kierunku Tarnowa pojazd trakcyjny PKP Energetyka. Siła uderzenia była tak duża, że samochód został odbity a świadkowie mówili o deszczu części, które odpadały z auta na znaczną odległość.

Największe obrażenia odniosły pasażerki opla, dwie młode dziewczyny, mieszkanki Bruśnika (gmina Ciężkowice). Dwóch mężczyzn jadących w strefie od kierowcy miało większe szczęście i wyszło z kraksy z otarciami i powierzchownymi obrażeniami. Poszkodowanym został także maszynista jednostki trakcyjnej. Na miejscu pracowało cztery zastępy PSP i OSP z terenu powiatu tarnowskiego w tym m.in. OSP Zborowice, OSP Ciężkowice, JRG 2 posterunek czasowy w Siedliskach oraz JRG Tarnów. Do zdarzenia zadysponowano również cztery karetki pogotowia, policję oraz pracowników obsługi kolei.

Do najciężej z rannych miał zostać zadysponowany helikopter LPR, jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne lot nie mógł się odbyć. Ranni zostali zabrani do szpitala w Tarnowie i Gorlicach. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

APELUJEMY do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych przy których obowiązuje bezwzględny nakaz zatrzymania się przed znakiem STOP.

Materiał filmowy z miejsca wypadku pociągu z samochodem osobowym w miejscowości Zborowice (gmina Ciężkowice)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy