Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Odblaskowa Jankowa dzięki hodowcom gołębi pocztowych sekcji Bobowa

Autor: Jacek Kieroński
O tym, że hodowcy gołębi pocztowych z Sekcji Bobowa czynnie uczestniczą w życiu naszej gminy mogliśmy przekonać się już niejednokrotnie. Tym razem postanowili zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, którzy zazwyczaj pieszo lub rowerami podróżują po bobowskich drogach i niestety bardzo często są niewidoczni.

Mając na uwadze wspomniane wcześniej bezpieczeństwo dzieci Prezes Sekcji Bobowa – Andrzej Nowak – wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jankowej – Alicją Rodak – zorganizowali w dniu dzisiejszym (tj. 02 marca br.) spotkanie mające na celu zachęcenie dzieci do noszenia odblasków. Spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego “Hubala” w Jankowej a rozpoczęła go Pani Dyrektor witając przybyłych gości i dziękując za podjętą przez hodowców inicjatywę, w prelekcji uczestniczył także Burmistrz Bobowej – Wacław Ligęza, który wyraził zadowolenie z postawy hodowców, ale zaznaczył, że każdy z nas musi podejmować działania, które będą służyły poprawie bezpieczeństwa. Burmistrz także gorąco zachęcał dzieciaki do noszenia odblasków, apelował, aby nie zważać na mody i kierować się przede wszystkim ochroną własnego życia, ponieważ, jak stwierdził – bezpieczeństwo przede wszystkim.  Ale sprawę bezpieczeństwa dokładnie przedstawił i opisał mł. asp. Krzysztof Mirek z bobowskiego komisariatu, który pełnił na tym spotkaniu rolę eksperta, opowiedział najmłodszym o tym, jak nosić, gdzie nosić i dlaczego trzeba nosić odblaski. Poruszył kwestie widoczności na drodze i mocno podkreślał, że niejednokrotnie takie odblaski ratują życie. Ale jak przystało na prawdziwego stróża prawa również „pogroził” dzieciakom, że noszenie elementów odblaskowych będzie przez niego sprawdzane i w przypadku nieposiadania takowych, rozmówi się on z ich rodzicami. To oczywiście w formie żartu, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo – żartów nie ma. Po prelekcji wygłoszonej przez policjanta przyszedł czas na prezenty, mianowicie Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Bobowa ufundował dzieciom odblaskowe kamizelki, które wywołały niemałą furorę wśród najmłodszych. Dzieciaki bardzo chętnie kamizelki przymierzały, ubierały i pozowały w nich do zdjęć. Kiedy emocje opadły a wrzawa ucichła Pani Dyrektor wręczyła – Burmistrzowi Wacławowi Ligęzie i Prezesowi Andrzejowi Nowakowi – w ramach podziękowania dyplomy oraz mianowała ich tytułem Przyjaciół Szkoły.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza taka akcja organizowana przez PZHGP sekcja Bobowa, otóż w grudniu ubiegłego roku, na wystawie gołębi w szkole w Wilczyskach, hodowcy także spotkali się z dziećmi i rozdali odblaski, wówczas dzieciaki miały również możliwość personalizacji swoich kamizelek, poprzez ich podpisanie, wykonanie przeróżnych rysunków, trzeba przyznać, że powstały wtedy małe dzieła sztuki. Hodowcy zapewniają, że to nie koniec akcji bezpieczeństwo, ponieważ w gminie Bobowa jest jeszcze wiele szkół, które chcieliby odwiedzić. Foto-relacje z dotychczasowych akcji zamieszczamy poniżej.

fot. Weronika Nalepka

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy