Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bajkowy festyn szkolny w Bobowej

Autor: Jacek Kieroński
W ubiegłą niedzielę, 11 czerwca 2017 roku, dyrekcja, rada pedagogiczna, rada rodziców oraz samorząd uczniowski Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej zorganizowali festyn szkolny z okazji Dnia Dziecka zatytułowany „Witajcie w naszej bajce”.

Jak sama nazwa wydarzenia wskazywała przez scenę umiejscowioną na placu szkolnym przewinęło się mnóstwo postaci z bajek: krasnoludków, księżniczek, wróżek, Kopciuszków, Czerwonych Kapturków i innych. W ich role wcielili się aktorzy, w różnym przedziale wiekowym: dzieci z grupy czterolatków, młodzież a nawet dorośli. Festyn poprowadził nauczycielski duet:  Agnieszka Walicka – Zagórska i Dariusz Włodarz.

Program artystyczny festynu był bardzo różnorodny. Począwszy od przedstawień teatralnych dla najmłodszych uczestników, przez pokazy tańca a skończywszy na kabaretowych skeczach. Nie zabrakło także atrakcji sportowych a był nim mecz piłki nożnej rozegrany na Orliku. W skład jednej z drużyn weszli księża, nauczyciele oraz uczniowie zaś przeciwnikami byli policjanci z Policji Powiatowej. Ciekawe widowisko, któremu przyglądało się wielu przybyłych na festyn gości zakończyło się wynikiem 5:2 dla policji. Dodatkowo na sali gimnastycznej odbywał się mini turniej siatkarski dla klas młodszych w kategorii „dwójek”.

Pod wieczór scenę zajęli dorośli, którzy przygotowali kabaret pn. “Się podziało” z dedykacją dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. W główną role czyli Wielkiego Baja wcielił się ksiądz proboszcz bobowskiej parafii Marian Chełmecki, w pozostałe zaś nauczyciele i rodzice. Szkolny festyn był okazją do wręczenia statuetek dla uczniów placówki, którzy byli laureatami i uczestnikami konkursowych naukowych, artystycznych oraz sportowych.

Wśród kolejnych punktów programu znalazły się także koncerty uczniów Szkoły Muzycznej, szkolnego zespołu „THE BASEMENT”, pokazy strażackie połączone z pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

Uczestnicy festynu mogli również korzystać z wielu stoisk, które rozstawione były na terenie szkoły. Wśród nich był: kiermasz ciast, lody, wata cukrowa, zamki dmuchane, zjeżdżalnie i samochodziki.

fot. Jacek Kieroński

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy