Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

UKS Sęp Wilczyska wśród trzech najlepszych drużyn w Polsce (TV)

16.06.2017 Autor: Łukasz Kieroński
Drużyna UKS Sęp Wilczyska pod opieką trenera Zbigniewa Ligęzy z sukcesem reprezentowała Województwo Małopolskie podczas Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt. Rywalizacja najlepszych zespołów z 16 województw odbyła się w miniony poniedziałek (12 czerwca br.) w hali sportowej Banderoza w Głuchołazach.

Dziewczętom z Wilczysk towarzyszyliśmy w ostatnim dniu ich zmagań. To właśnie w poniedziałek rozgrywały najważniejsze mecze finałowe a rywalkami UKS Sęp Wilczyska były wtedy zespoły z Legnicy oraz Łukowa.

Po bardzo zaciętej walce drużyna z Wilczysk przegrała pierwszy mecz z Legnicą, tylko jedną bramką. W meczu o III miejsce przeciwnikami Sępu były szczypiornistki z Łukowa. Dwadzieścia minut emocjonującej walki przyniosło wynik 12:10 a tym samym zwycięstwo UKS Sęp Wilczyska.

– Jesteśmy małą szkołą, żeby się tutaj dostać należało po drodze wygrać turnieje na niższych szczeblach – mówi Wiesław Tarasek, dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wilczyskach. – Na etapie wojewódzkim ograliśmy m.in. drużyny z Krakowa, Olkusza, Tarnowa i dzięki temu tutaj się znaleźliśmy. Na ogólnopolskich igrzyskach też trafiliśmy do grupy potentatów – szkół z Warszawy, Koszalina i Słubic. Szczęśliwie dotarliśmy do półfinałów, gdzie zmierzyliśmy się z Legnicą. Był to dramatyczny mecz, dziewczyny przegrały jedną tylko bramką (11:10). Ku radości zakończył się natomiast mecz o III miejsce, zwyciężyliśmy dwoma bramkami a tym samym dziewczyny zostały trzecią drużyną w Polsce. Jest to ogromny sukces, zwłaszcza, że jesteśmy maleńką szkołą w porównaniu do rywali. Myślę że godnie reprezentowaliśmy Małopolskę na tym turnieju.

Ogromnym wsparciem naszych zawodniczek byli obecni na trybunach kibice z Wilczysk, wśród których znalazł się także burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś. Opiekę duchową przez cały trzy dni zmagań podczas igrzysk pełnił ks. Sławomir Gulik, proboszcz z Wilczysk.

– Można czuć wielką satysfakcję – powiedział Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – Zwycięzcom trzeciego miejsca: dziewczętom i ich rodzicom, którzy tutaj są oraz trenerowi należą się ogromne gratulacje. (…) Dzisiaj wszyscy możemy mieć satysfakcję, że tutaj w Głuchołazach drużyna z Wilczysk tak ładnie się zaprezentowała w walce o brązowy medal ogólnopolskich igrzysk. Walka była niezwykła i emocjonująca, na bardzo wysokim poziomie. Wygrana dwoma bramkami z Łukowem świadczy o tym, że drużyna była bardzo dobrze przygotowana. 

Oprócz zaszczytnego III miejsca w kraju, zawodniczka UKS Sęp Wilczyska Laura Skrzypek uzyskała tytuł najlepszej bramkarki. Niewątpliwie był to bardzo udany występ zespołu z Wilczysk a jednocześnie reprezentanta Województwa Małopolskiego w ogólnopolskich igrzyskach.

Emocje są tak wielkie, w zasadzie to bezmiar emocji i radości – komentował tuż po wygranej Zbigniew Ligęza, trener UKS Sęp Wilczyska. – Zajęliśmy po raz drugi z rzędu trzecie miejsce w Polsce. To jest coś tak niesamowitego i nieosiągalnego dla innych drużyn zwłaszcza kiedy mówimy z jak małej szkoły jesteśmy, że mamy tylko ponad 80 uczniów. Nie byłoby tej atmosfery tutaj gdyby nie obecni z nami rodzice, dzięki nim jest nadzieja dla dzieci, stanowimy jedną wielką rodzinę. Wszyscy nam tego zazdroszczą. Jesteśmy małą miejscowością ale jest z nami burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej, dyrektor a nawet ksiądz proboszcz. Wyjazd tutaj, do Głuchołaz, był możliwy dzięki pomocy burmistrza oraz Marszałka Województwa Małopolskiego, który sfinansował nam cały wyjazd.

Sponsorem relacji z ostatniego dnia meczów finałowych UKS Sęp Wilczyska w Głuchołazach był radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń – chłop z Moszczenicy.  Stałymi sponsorami naszych samochodów redakcyjnych jest: Ostoja Hotel & Restaurant, Libropol, Sądecki Bartnik oraz Elektro-Partner A.S.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)