Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

UKS Sęp Wilczyska wśród trzech najlepszych drużyn w Polsce (TV)

16.06.2017 Autor: Łukasz Kieroński
Drużyna UKS Sęp Wilczyska pod opieką trenera Zbigniewa Ligęzy z sukcesem reprezentowała Województwo Małopolskie podczas Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt. Rywalizacja najlepszych zespołów z 16 województw odbyła się w miniony poniedziałek (12 czerwca br.) w hali sportowej Banderoza w Głuchołazach.

Dziewczętom z Wilczysk towarzyszyliśmy w ostatnim dniu ich zmagań. To właśnie w poniedziałek rozgrywały najważniejsze mecze finałowe a rywalkami UKS Sęp Wilczyska były wtedy zespoły z Legnicy oraz Łukowa.

Po bardzo zaciętej walce drużyna z Wilczysk przegrała pierwszy mecz z Legnicą, tylko jedną bramką. W meczu o III miejsce przeciwnikami Sępu były szczypiornistki z Łukowa. Dwadzieścia minut emocjonującej walki przyniosło wynik 12:10 a tym samym zwycięstwo UKS Sęp Wilczyska.

– Jesteśmy małą szkołą, żeby się tutaj dostać należało po drodze wygrać turnieje na niższych szczeblach – mówi Wiesław Tarasek, dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wilczyskach. – Na etapie wojewódzkim ograliśmy m.in. drużyny z Krakowa, Olkusza, Tarnowa i dzięki temu tutaj się znaleźliśmy. Na ogólnopolskich igrzyskach też trafiliśmy do grupy potentatów – szkół z Warszawy, Koszalina i Słubic. Szczęśliwie dotarliśmy do półfinałów, gdzie zmierzyliśmy się z Legnicą. Był to dramatyczny mecz, dziewczyny przegrały jedną tylko bramką (11:10). Ku radości zakończył się natomiast mecz o III miejsce, zwyciężyliśmy dwoma bramkami a tym samym dziewczyny zostały trzecią drużyną w Polsce. Jest to ogromny sukces, zwłaszcza, że jesteśmy maleńką szkołą w porównaniu do rywali. Myślę że godnie reprezentowaliśmy Małopolskę na tym turnieju.

Ogromnym wsparciem naszych zawodniczek byli obecni na trybunach kibice z Wilczysk, wśród których znalazł się także burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś. Opiekę duchową przez cały trzy dni zmagań podczas igrzysk pełnił ks. Sławomir Gulik, proboszcz z Wilczysk.

– Można czuć wielką satysfakcję – powiedział Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – Zwycięzcom trzeciego miejsca: dziewczętom i ich rodzicom, którzy tutaj są oraz trenerowi należą się ogromne gratulacje. (…) Dzisiaj wszyscy możemy mieć satysfakcję, że tutaj w Głuchołazach drużyna z Wilczysk tak ładnie się zaprezentowała w walce o brązowy medal ogólnopolskich igrzysk. Walka była niezwykła i emocjonująca, na bardzo wysokim poziomie. Wygrana dwoma bramkami z Łukowem świadczy o tym, że drużyna była bardzo dobrze przygotowana. 

Oprócz zaszczytnego III miejsca w kraju, zawodniczka UKS Sęp Wilczyska Laura Skrzypek uzyskała tytuł najlepszej bramkarki. Niewątpliwie był to bardzo udany występ zespołu z Wilczysk a jednocześnie reprezentanta Województwa Małopolskiego w ogólnopolskich igrzyskach.

Emocje są tak wielkie, w zasadzie to bezmiar emocji i radości – komentował tuż po wygranej Zbigniew Ligęza, trener UKS Sęp Wilczyska. – Zajęliśmy po raz drugi z rzędu trzecie miejsce w Polsce. To jest coś tak niesamowitego i nieosiągalnego dla innych drużyn zwłaszcza kiedy mówimy z jak małej szkoły jesteśmy, że mamy tylko ponad 80 uczniów. Nie byłoby tej atmosfery tutaj gdyby nie obecni z nami rodzice, dzięki nim jest nadzieja dla dzieci, stanowimy jedną wielką rodzinę. Wszyscy nam tego zazdroszczą. Jesteśmy małą miejscowością ale jest z nami burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej, dyrektor a nawet ksiądz proboszcz. Wyjazd tutaj, do Głuchołaz, był możliwy dzięki pomocy burmistrza oraz Marszałka Województwa Małopolskiego, który sfinansował nam cały wyjazd.

Sponsorem relacji z ostatniego dnia meczów finałowych UKS Sęp Wilczyska w Głuchołazach był radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń – chłop z Moszczenicy.  Stałymi sponsorami naszych samochodów redakcyjnych jest: Ostoja Hotel & Restaurant, Libropol, Sądecki Bartnik oraz Elektro-Partner A.S.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)