Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W gminie Bobowa to druhowie z Jankowej są najlepsi w piłce nożnej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj na boisku sportowym ORLIK przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej rozegrano Turniej Drużyn Strażackich w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Bobowej. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów z spośród siedmiu jednostek OSP w gminie Bobowa. Nie dotarła tylko drużyna z Sędziszowej.

– Za nami już kolejny turniej drużyn strażackich o puchar burmistrza Bobowej – mówił dh Tomasz Tarasek wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Gorlicach. – W dzisiejszym turnieju wzięło udział sześć drużyn, a najlepszą okazała się OSP Jankowa. Bardzo cieszymy się, że rywalizacji strażaków przyglądała się znaczna ilość mieszkańców. Zwycięska drużyna będzie reprezentować naszą gminę podczas zawodów powiatowych, które odbędą się za tydzień w Krygu.

W meczu finałowym zagrały na przeciwko siebie drużyny z Jankowej i Wilczysk. Ponieważ 15-minutowe spotkanie zakończyło się wynikiem 1 : 1, zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których lepszym okazał się zespół OSP Jankowa. Zagrał on w składzie: Grzegorz Jachowicz, Mateusz Jachowicz, Marcin Urbanek (kapitan), Mateusz Skrzypek, Mateusz Wąs, Wojciech Tarasek, Dariusz Myśliwiec, Adrian Myśliwiec oraz Jacek Bulanda. Trenerami zwycięskiej drużyny był: Robert Wąs oraz Stanisław Bulanda. Gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. OSP Jankowa
2. OSP Wilczyska
3. OSP Stróżna
4. OSP Bobowa
5. OSP Brzana
6. OSP Siedliska

Wręczenia pamiątkowych pucharów oraz dyplomów dokonali: dh Krzysztof Kosiba – wieceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, dh Przemysław Wszołek – członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, dh Tomasz Tarasek – wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, dh Jan Juruś i Jan Zieleń – członkowie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Bobowej a także przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy