Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na obwodnicy Siedlisk

Autor: Łukasz Kieroński
W rejonie skrzyżowania drogi powiatowej (tzw. łącznik) i drogi wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa) doszło do zderzenia Opla Astry z VW Transporterem, przewożącym butle z gazem. Ruch pojazdów w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Według relacji świadków około godziny 11:45 doszło do wymuszenia pierwszeństwa przez kierującego Oplem Astrą na pojeździe VW Transporter, który jechał drogą wojewódzką w kierunku Zborowic. Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz cztery zastępy straży (OSP Bobowa, OSP Siedliska oraz dwa JRG Gorlice). Wszelkie okoliczności wyjaśniają policjanci z WRD Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

– Na obwodnicy, w miejscowości Siedliska doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem, który przewoził butle propan butan – mówi asp. sztab. Krzysztof Kluk dowodzący działaniami ratowniczymi z JRG Gorlice. – W wyniku zdarzenia zostało poszkodowanych pięć osób, wszystkie znajdują obecnie zaopatrzenie w karetkach pogotowia. Butle, które przewoził samochód dostawczy były puste dlatego zostały tylko pozbierane z jezdni i zabezpieczone.

Ruch pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 981 odbywa się wahadłowo.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy