Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ludowa kapela, chór i zespół regionalny Koronka wspólnie kolędowali

Autor: Jacek Kieroński
Kolędowanie zespołu regionalnego Koronka z Bobowej to już coroczna tradycja, jednak w tym roku po raz pierwszy do wspólnego kolędowania zaproszono także chór parafialny Cantate Deo oraz kapelę ludową Krzysztofa Bulandy. Wszyscy artyści spotkali się w zeszłą sobotę (13.01.br.) w sali widowiskowej Koronka.

– Dzisiaj spotkaliśmy się po raz kolejny, w tak bardzo miłym gronie, integrując wzajemnie środowisko artystyczne – tłumaczy Tomasz Tarasek, członek zespołu regionalnego KORONKA. – Jako zespół KORONKA co roku staraliśmy się kolędować, jeżdżąc po kolejnych miejscowościach, gospodarstwach. Rok temu nie sprzyjająca aura uniemożliwiła nam kolędowanie, dlatego w tym roku stwierdziliśmy, że wspólne kolędowanie odbędzie się w sali widowiskowej. Dodatkowo zaprosiliśmy do wspólnej integracji chór parafialny Cantate Deo oraz Kapelę Ludową Krzysztofa Bulandy. Myślę, że spędziliśmy miło ten wieczór, śpiewając kolędy, podziwiając własne występy każdej z formacji. Bardzo dziękujemy członkiniom zespołu Koronka oraz chóru Cantate Deo za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Kolędowanie w Koronce odwiedzili samorządowcy gminy Bobowa oraz powiaty gorlickiego. Nie zabrakło także przedstawicieli dyrektorów i nauczycieli placówek edukacyjnych, którzy byli zaproszeni na spotkanie.

fot: Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy