Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: pożar domu na ulicy Węgierskiej (TV)

Autor: Jacek Kieroński
Dzisiaj (tj. 18 marca br.) kilkanaście minut po godzinie 8 doszło do pożaru w budynku mieszkalnym przy ulicy Węgierskiej w Bobowej (na przeciwko remizy OSP Bobowa). Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów strażackich. Zamieszkującej w domu starszej kobiecie na szczęście nic się nie stało.

– O godzinie 8:15 otrzymaliśmy informację, iż z budynku mieszkalnego przy ulicy Węgierskiej w Bobowej wydobywają się płomienie – mówi dyżurny PSP Gorlice. – Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gorlice, miejscową OSP Bobowa, OSP Jankowa oraz w trakcie działań OSP Szalowa. W budynku przebywała starsza kobieta, która opuściła dom przed przybyciem strażaków. Wyprowadziła ją osoba postronna. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było pozostawienie palącej się świeczki w jednym z pomieszczeń. Spaleniu uległo pomieszczenie, w którym była świeczka oraz część powały ponieważ budynek był drewniany z częścią murowaną.

Działania strażaków trwały blisko trzy godziny. Ze względu na prowadzoną akcję ratunkowo-gaśniczą samochody strażackie zajęły jeden pas ruchu drogi wojewódzkiej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy