Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Minister Adamczyk w Bobowej. W tematach spotkania m.in. #PiątkaMorawickiego i drogi!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczorajszego popołudnia (tj. 13 maja br.) w sali widowiskowej Koronka znajdującej się przy bobowskim rynku odbyło się spotkanie otwarte z ministrem infrastruktury w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Andrzejem Adamczykiem. Jego organizatorem był gorlicka poseł - Barbara Bartuś.

Minister Adamczyk jak i poseł Bartuś mogą czuć satysfakcję bowiem sala widowiskowa wypełniła się mieszkańcami z Bobowej i nawet dalszych okolic prawie do ostatniego krzesła. Wśród widowni byli m.in. parlamentarzyści z okręgu 14 – Arkadiusz Mularczyk, Jan Duda, Józef Leśniak, samorządowcy powiatu gorlickiego i nowosądeckiego – burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, radni powiatu nowosądeckiego Franciszek Kantor i Antoni Poręba, radni powiatu gorlickiego Adam Urbanek i Zygmunt Fryczek, sekretarz Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Witold Kozłowski, przewodniczący Rady Gminy Bobowa Stanisław Tabiś, Małgorzata Belska, sekretarz miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu, Jadwiga Wojtowicz dyrektor PSSE w Gorlicach oraz Mirosław Waląg dyrektor biura powiatowego ARiMR.

Wśród poruszanych tematów była przede wszystkim prezentacja tzw. Piątki Morawieckiego, której dokonał minister Andrzej Adamczyk. Krótkiego zreferowania działalności obecnego rządu dokonała również poseł Barbara Bartuś. Podobnie jak na spotkaniu z wicepremier Beatą Szydło, które odbyło się w Szymbarku (pisaliśmy o tym TUTAJ), był także czas na zadawanie pytań. Pytano m.in. o postęp prac w zakresie utworzenia tzw. “Sądecczanki”, o możliwości dostępu Gorlic ale i powiatu do drogi ekspresowej, przewodnicząca Komitetu Budowy Północnej Obwodnicy Gorlic poprosiła ministra o większą ochronę mieszkańców wobec pomysłów samorządowców. Przedstawiono także aktualny stan projektu budowy nowej linii kolejowej Podłęże-Piekiełko.

Minister jasno stwierdził, że wydłużająca się w czasie budowa Sądecczanki to wina samorządowców, którzy nie potrafią dokonać jednogłośnego wyboru proponowanego wariantu tej drogi. Według ministra Adamczyka, samorządy oczekiwałyby budowy kilku-kilometrowego tunelu o wartości kilkuset milionów, kiedy gminy rzadko kiedy stać na budowę kilkukilometrowej drogi za kilka milionów. Budżet na budowę Sądecczanki  jest ograniczony, dlatego wybrany wariant i zakres prac musi mieścić się w tym zakresie.

Na koniec spotkania, burmistrz miasta Bobowej Wacław Ligęza wręczył przybyłemu do miasta ministrowi pamiątkową koronkę oraz publikacje przybliżające historię miasta i gminy Bobowa.

fot. M. Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy