Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zderzenie busa z osobówką w Bobowej na ul. Węgierskiej. Poszkodowane roczne dziecko!

Autor: Jacek Kieroński
Dzisiaj (tj. 17 lipca 2018 roku) kilka minut przed godziną 17 na ulicy Węgierskiej w Bobowej (na wysokości sklepu Delikatesy Centrum) doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brało dwa samochody, dostawczy marki Renault oraz osobowy marki Honda.

– W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, małe dziecko, które przed chwilą pojechało do szpitala na badania – mówi asp. sztab. Ireneusz Janusz, dowodzący działaniami ratowniczymi z JRG Gorlice. – Z dzieckiem pojechała również matka jako osoba towarzysząca. Łącznie samochodami podróżowało pięć osób. Cztery osoby w tym dziecko samochodem osobowym i jedna w samochodzie dostawczym. Na ten moment trwają czynności wykonywane przez patrol ruchu drogowego policji. Jeden pas drogi wojewódzkiej jest zablokowany, ruch pojazdów prowadzony jest wahadłowo.

Według relacji świadków, obydwa pojazdy jechały w kierunku rynku. Najprawdopodobniej w momencie skrętu w prawo przez kierującą Hondą w bok pojazdu wjechał samochód dostawczy marki Renault. W tej chwili policja wyjaśnia szczegóły tego zdarzenia, w której poszkodowane zostało roczne dziecko.

Na miejscu pracowały trzy zastępy strażaków (dwa JRG Gorlice oraz OSP Bobowa). Ruch na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscu gdzie doszło do zdarzenia nadal (godz. 18:35) odbywa się wahadłowo.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy