Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Małopolskie Remizy: ponad 40 tys. złotych na budowę remizy OSP Sędziszowa (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Gmina Bobowa otrzymała kwotę 41 560 złotych w ramach konkursu Małopolskie Remizy organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W piątek, 3 sierpnia br. w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia umów gwarantujących przyznanie środków.

W przypadku gminy Bobowa kwota ta pozwoli rozpocząć prace przy budowie remizy OSP Sędziszowa. Początkowo powstanie garaż, jednak potem ma on zostać rozbudowany o cały budynek pełniący funkcję remizy oraz domu ludowego. Umowę potwierdzającą otrzymanie środków odebrał z rąk członka zarządu Województwa Małopolskiego Grzegorza Lipca oraz przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej, burmistrz miasta i gminy Bobowa Wacław Ligęza.

Warto dodać, że program “Małopolskie Remizy” jest realizowany przez samorząd Województwa Małopolskiego od 2009 r. Ze środków mogą korzystać gminy małopolski, w których podejmuje się prace budowlano-remontowe remiz strażackich. Dotychczas w ramach zadania w województwie małopolskim przekazano blisko 32 mln zł przeznaczonych na remonty w 787 małopolskich remizach OSP w latach 2009-2018. Dotacja może być przeznaczona na zakup materiałów budowlanych, prace budowlano-remontowe, w tym zagospodarowanie terenu wokół remizy, wykonanie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:

fot. M.Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy