Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Barbara Kowalska odznaczona przez biskupa Andrzeja Jeża medalem „Dei Regno Servire”

Autor: Mateusz Książkiewicz
Medal „Dei Regno Servire” jest przyznawany za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej. W tym roku Biskup Tarnowski wyróżnił 48 świeckich osób z całej diecezji, wśród tego grona znalazła się Barbara Kowalska, mieszkanka Bobowej.

Medale zostały wręczone dzisiaj, podczas uroczystości ku czci Chrystusa Króla z udziałem biskupa Andrzeja w katedrze w Tarnowie. W Eucharystii wzięli udział także członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy obchodzą dzisiaj swoje święto patronalne.

Podczas homilii, biskup Andrzej Jeż powiedział: – Dziś nasz kraj i świat rządzą się ustrojem demokratycznym. Winston Churchill zauważył, że demokracja nie jest najlepszym systemem władzy, ale póki co nikt nie wymyślił lepszego. Istnieje jednak słaby punkt demokracji. Zawsze przecież dwóch złoczyńców może przegłosować jednego prawego człowieka. Niestety, tak często się zdarza. Demokratycznie, większością głosów, można przegłosować, czy coś jest prawdą, czy fałszem. Co jest dobre, a co złe. Demokratycznie uznaje się za małżeństwo i rodzinę to, co nim nie jest. Demokratycznie człowiek ma prawo do określania swojej płci. Czy w tym naszym świecie, w rzeczywistości, w której żyjemy, jest miejsce dla Chrystusa Króla? Królestwo i królowanie Jezusa nie należą do porządku tego świata, ale są zarazem już tu obecne i temu światu bardzo potrzebne. Dlatego jesteśmy temu światu jako chrześcijanie bardzo potrzebni. Wiemy doskonale, jeśli idziemy drogą Chrystusa, a jest to służba, troska o bliźniego, przebaczenie, poświęcenie, miłosierdzie, życie w oparciu o prawdę i wartości, wtedy rzeczywiście zmieniamy oblicze tego świata. Te medale, to jest dowód uznania za budowanie królestwa Bożego na tym świecie, to jest również przypomnienie, że my wszyscy mamy służyć sprawie królestwa Bożego, bo takie jest zadanie wszystkich chrześcijan.

Medal „Dei Regno Servire” nadawany jest przez Biskupa Tarnowskiego za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej. Medal może być przyznany osobom fizycznym – świeckim i konsekrowanym, a także instytucjom i osobom prawnym. Ważne by osoba, która otrzymuje medal prowadziła nienaganne życie religijne oraz moralne.

W poprzednim roku taki sam medal został przyznany Antoniemu Durlakowi o czym można przeczytać TUTAJ.

fot. Grzegorz Brożek / Foto Gość

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy