Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać na rodzinny wyjazd?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Rodzinny wyjazd na narty to świetny pomysł na spędzenie świąt czy ferii zimowych. Warto jednak przed podróżą pomyśleć o tym, by oprócz tego, że będzie to wyjazd ciekawy, był on również bezpieczny.

 Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na rodzinny wyjazd?

Przede wszystkim dopasowane do specyfiki wyjazdu. Klasyczne polisy turystyczne nie uwzględniają wielu sytuacji, do których może dojść w czasie pobytu za granicą, jak urazy powstałe w wyniku uprawiania sportu. Określają je wyłączenia zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenie (OWU), które należy sprawdzić przed podpisaniem umowy.

Wybierając się więc na narty, powinno się wybrać takie ubezpieczenie, które pozwala na tego rodzaju aktywność fizyczną, a trzeba mieć na uwadze, że statystyki są tutaj bezwzględne i w czasie jazdy dochodzi do wielu wypadków. Jeżeli planujemy szusowanie, polisa musi je obejmować.

Jaki zakres ochrony  ubezpieczenie turystycznego wybrać?

Drugą kwestią jest zakres ochrony. Należy wybrać takie ubezpieczenie, które uwzględnia wypadki na stoku. Dobrze też sprawdzić, czy daną polisę można rozszerzyć. Poza podstawowym ubezpieczeniem, jakim jest:

Dobrze żeby uwzględnione były też inne elementy. Takie, jak ubezpieczenie bagażu podróżnego czy OC w życiu prywatnym. Ta ostatnia polisa pokryje wszelkie szkody wyrządzone przez turystę osobom trzecim. Więcej można się dowiedzieć przeglądając ubezpieczenie na narty na wakacyjnapolisa.pl.

Jakie sumy gwarantowane ubezpieczenia wybrać?

Nie bez znaczenia jest wysokość sum gwarantowanych zawartych w ubezpieczeniu turystycznym. To kwoty, które towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci, gdy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną.

W przypadku kosztów leczenia, powinna to być taka kwota, która pokryje koszt pobytu w szpitalu i ewentualnej operacji za granicą. Można to sprawdzić na stronie ministerstwa zdrowia danego kraju. W przypadku ubezpieczenia bagażu można brać pod uwagę jego całkowitą wartość. Gdyby doszło do jego zagubienia lub kradzieży, bez problemu będzie można sobie odkupić utracone rzeczy.

Sumy ubezpieczenia są ważne. To one decydują, czy polisa w praktyce się sprawdzi, czy trzeba będzie pokrywać koszty leczenia z własnej kieszeni.

Jaka polisa turystyczna będzie najlepsza?

Najlepsza będzie oczywiście taka, która pozwoli wszechstronnie zabezpieczyć podróżnego, a jednocześnie jej koszty nie będą zbyt wysokie. Pod uwagę warto również wziąć fakt, że wyjazd ma być rodzinny. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje rozwiązania, w których na jednym ubezpieczeniu ująć można całą rodzinę. Niekiedy, za dołączenie kolejnych ubezpieczonych można nawet zyskać atrakcyjne zniżki.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej więc przejrzeć dostępne oferty i wśród nich wybrać tę, która okaże się najlepsza. To oznacza, że połączy w sobie najkorzystniejszy zakres z najbardziej atrakcyjną ceną.

Podsumowując, wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego dla całej rodziny nie jest trudny. Wystarczy dobrze i gruntownie się zastanowić nad swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Przejrzeć dostępne oferty i porównać je ze swoimi wymaganiami. I wśród tych ofert, które te wymagania spełniają, wybrać ofertę, która ma najkorzystniejszą cenę. Nie ma tutaj lepszego klucza. Wsparcie przyda się również, gdy planowany jest wyjazd w Polsce. Możesz się więc też wybrać na narty do Karpacza z wakacyjnapolisa.pl.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy