Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Potrzebna pomoc dla pogorzelców ze Stróżnej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Mija blisko dwa miesiące od dramatycznego pożaru w Stróżnej, kiedy to dach nad głową straciła kilkuosobowa rodzina Państwa Warzechów. Dzięki pomocy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach udało się uruchomić specjalny numer konta, na który można przesłać wsparcie dla naszych sąsiadów ze Stróżnej będących w potrzebie. Pomóc można także poprzez 1%.

O zdarzeniu z dn. 21 listopada 2018 roku pisaliśmy tutaj: Stróżna: łuna nad lasem. Pożar drewnianego budynku (TV)

Dzisiaj niezbędna jest pomoc, zwłaszcza przy wykończeniu domu oraz budowie studni głębinowej. Rodzina państwa Warzechów ma dwójkę dzieci: 17-letnią Dominikę oraz 14-letniego Mateusza. Do dnia pożaru mieszkali w starym, drewnianym domu, który sukcesywnie remontowali, by zapewnić dzieciom i sobie bezpieczne, godne warunki do życia. Kilka lat temu rozpoczęli budowę domu jednorodzinnego, niestety ze względów finansowych planowali rozłożyć prace związane z wykończeniem domu w dłuższym czasie .

Wieczorem, 21 listopada 2018 roku, rodzinę państwa Warzechów dotknęła ogromna tragedia: doszczętnie spłonął drewniany dom, w którym mieszkali. Dominice wraz z mamą i młodszym bratem udało się w ostatniej chwili wyjść z płonącego domu  przez okno. Pan Grzegorz (ojciec rodziny) w czasie pożaru był nieobecny – pracował w delegacji. Z dobytku rodziny nie udało się nic uratować. Niestety nie jest to pierwszy pożar w historii państwa Warzechów, bowiem ok. dziesięć lat temu spłonęły zabudowania gospodarcze, które własnymi siłami i środkami odbudowali. W obecnej sytuacji nie dadzą rady sami wykończyć budynku mieszkalnego, który  jest w stanie surowym zamkniętym. Nie mają też innego lokalu do zamieszkania przez dłuższy czas. Małżeństwo państwa Warzechów po pożarze przyjęła rodzina pana Grzegorza z Sędziszowej, a dzieci mieszkają u siostry pani Marioli w Wilczyskach.

Na tą chwilę rodzina Państwa Warzechów marzy o jak najszybszym wykończeniu nowego budynku tak aby wspólne mogli w nim zamieszkać. Doraźna pomoc okazana zarówno ze strony Burmistrza Bobowej jak i od osób prywatnych zapewne jest cenna i pomocna, jednak w znacznym stopniu niewystarczalna. Rodzina Warzechów dodatkowo boryka się z brakiem wody, a jedynym  rozwiązaniem tego problemu jest  wykopanie studni głębinowej, co wiąże się dużymi kosztami.

Mając na uwadze tą smutne zdarzenie oraz wszelkie okoliczności zachęcamy wszystkich do dokonywania wpłat. Liczy się tak naprawdę każda złotówka. Jeśli połączymy siły, uzbierana kwota pozwoli na spełnienie marzenia Państwa Warzechów – będą mogli zamieszkać wspólnie w wykończonym domu.

Numer konta do wpłat:
Bank PEKAO SA, nr konta: 82 1240 1558 1111 0000 0847 0410 z dopiskiem Mariola Grzegorz Warzecha.

Można również przeznaczyć 1% podatku dla FPON w Stróżach na numer KRS  0000028676 z dopiskiem Mariola Grzegorz Warzecha.

fot. J. Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy