Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Poważne potrącenie w Stróżnej. Kierowca audi był nietrzeźwy!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj (tj. 10 stycznia 2019 roku) około godziny 20, na drodze powiatowej (Jankowa-Szalowa) doszło do wypadku z udziałem samochodu oraz pieszego. Jak udało się nam dowiedzieliśmy kierowca samochodu był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło nieopodal granicy z Szalową. Według wstępnych ustaleń Audi, którym kierował mieszkaniec gminy Bobowa, jadąc w kierunku Szalowej potrąciło pieszego a następnie wpadło do rzeki. Prędkość samochodu musiała być znaczna ponieważ między miejscem gdzie doszło do potrącenia a miejscem gdzie pojazd się ostatecznie zatrzymał było kilkadziesiąt metrów. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do gorlickiego szpitala, nie zagrażają one jego życiu.
Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej (dwa z JRG Gorlice i OSP Stróżna). Droga powiatowa w miejscu wypadku, na czas prowadzonych działań była nieprzejezdna.
Dzisiaj o godzinie 19.40, w Stróżnej miało miejsce potrącenie pieszego przez nietrzeźwego kierowcę – powiedział naszemu portalowi asp. Sztab. Grzegorz Szczepanek rzecznik prasowy gorlickiej policji. – Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący Audi (mieszkaniec Stróżnej) potrącił poruszającego się prawidłową stroną jezdni 40-letniego pieszego – mieszkańca Bobowej. Pieszy przetransportowany został do szpitala w Gorlicach, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W toku prowadzonych czynności okazało się, że kierowca audi był nietrzeźwy, badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.
fot: M. Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy