Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Wolontariusze WOŚP już przeszkoleni. W Bobowej orkiestra zagra po raz piąty!

11.01.2019 || Kategorie: Gmina Bobowa, WOŚP Bobowa || Autor: Mateusz Książkiewicz

Wczoraj, 10 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Bobowej odbyło się szkolenie wolontariuszy XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku do puszek będzie zbierać aż 65 osób a program orkiestry zaplanowano na całą niedzielę, 13 stycznia br.

Podobnie jak w latach poprzednich „bobowska orkiestra” zagra jako filia sztabu WOŚP w Gorlicach. Atrakcje jakie przygotowano odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Bobowej. Start wydarzenia godzina 15:30.

Liczba wolontariuszy, którzy będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniesie w tym roku aż 65 osób, czyli o 9 więcej niż w roku poprzednim. Aby orkiestrowy finał przebiegał bezpiecznie zorganizowano specjalne szkolenie dla wolontariuszy. Uwagami oraz zasadami panującymi podczas kwesty podzielili się z zebranymi m.in. Jan Kuk z gorlickiego sztabu WOŚP, Adam Urbanek członek gorlickiego sztabu a zarazem koordynator finału w Bobowej a także funkcjonariuszka z Komisariatu Policji w Bobowej.

W programie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bobowej są m.in.:

  • do południa turniej piłki siatkowej, podczas którego zagrają zaprzyjaźnione drużyny z Wieliczki, Tarnowa, Andrychowa, Krakowa i Krzeszowic. Gospodarzami rozgrywek są: MKS Podkarpacie Bobowa i LKS Bobowa
  • pokaz dronów, pierwsza pomoc przedmedyczna
  • występy uczniów oraz przedszkolaków z placówek edukacyjnych z terenu gminy i miasta Bobowa
  • udział bobowskiej grupy motocyklowej SOKOŁY

Tegoroczny 27 finał WOŚP będzie piątą już edycją wydarzenia zorganizowaną przez filię gorlickiego sztabu WOŚP w Bobowej. Środki finansowe zebrane w tym roku przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Warto dodać, że urządzenia zakupione przez fundację Jurka Owsiaka trafiają także do szpitala w Gorlicach.

 

fot. B.Serafin