Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jak zostać copywriterem?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Praca zdalna wykonywana w zaciszu własnego domu jest marzeniem wielu osób, jednak nie każdy wie, że takie marzenia można łatwo zrealizować. Składanie długopisów, w czy sprzedaż kosmetyków w internecie niestety nie przyniesie kokosów. Na o wiele większe korzyści finansowe mogą liczyć copywriterzy, pisząc unikatowe teksty na zlecenie.

Copywriter- jak wygląda taka praca?

Z pozoru może się wydawać, że pisanie tekstów jest zajęciem banalnym i każdy może się tym zajmować. W rzeczywistości jednak sprawa jest bardziej skomplikowana. Teksty muszą być przede wszystkim unikatowe i poprawne pod względem stylistycznym, a także wolne od błędów czy literówek. Z racji tego, iż copywriter pracuje w domu, taki zawód cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży i studentów, którzy w ten sposób chcą sobie dorobić. By zostać pisarzem z prawdziwego zdarzenia i pozyskać zlecenia ważne jest, by mieć 'lekkie pióro”, czyli pisać dobrze i na temat. Teksty tworzone na potrzeby internetu muszą zawierać w sobie słowo kluczowe, jednak każdy zleceniodawca przedstawia swoje wytyczne, więc z tym problemu na pewno nie będzie. Chcąc zacząć zarabiać przez internet, trzeba przestrzegać jednej podstawowej zasady, a mianowicie nie można kopiować tekstów, ani w całości, ani nawet częściowo, gdyż są one dodatkowo sprawdzane pod względem plagiatu.

Cechy dobrego copywritera

By zostać dobrym copywriterem a tym samym pozyskać stałe zlecenia na pisanie trzeba przede wszystkim:
– przestrzegać wytycznych udzielonych przez zleceniodawcę
– dotrzymywać terminów, a niestety wielu początkujących pisarzy ma z tym problem
– dostarczać teksty wartościowe, zachęcające do ich przeczytania
– przestrzegać zasad ortografii i interpunkcji.

Należy też pamiętać, że jakość tekstów będzie w dużej mierze zależała od tego, gdzie będą użyte. Jeśli mają trafić bezpośrednio na stronę internetową klienta, treść jest bardzo ważna, jeśli natomiast zaczyna się pisanie od precli, to ich wartość merytoryczna może być gorszej jakości, ale zasady co do błędów obowiązują nadal.

Gdzie szukać zleceń?

To jest odwieczne pytanie zwłaszcza nowych copywriterów, którzy dopiero zaczynają taką formę pracy. Firm zlecających teksty jest bardzo dużo, jednak każda z nich ma swoje wymogi. Zazwyczaj nie jest potrzebne wyższe wykształcenie, ale doświadczenie w pisaniu jest mile widziane i w dużej mierze od niego zależy czy otrzyma się zlecenia, czy nie. Osoby dyspozycyjne, dla których pisanie jest pasją ofertę pracy znajdą bez trudu na https://goodcontent.pl/, wystarczy tylko poświęcić kilka minut na rejestrację. Oczywiście można szukać zleceń także od prywatnych osób, które są pośrednikami, jednak wtedy stawka za tekst będzie niewielka, więc mało uda się zarobić. Niestety konkurencja w tej branży jest silna, mimo iż zawód copywritera jest stosunkowo nowy w Polsce to by wybić się ponad innych, warto przygotować swoje portfolio i rozesłać je do potencjalnych pracodawców.

fot. nadesłane

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy