Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: czas na podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor: Jacek Kieroński
Jeszcze głośniej, jeszcze lepiej i przede wszystkim z dużo większą ilością wolontariuszy zagrała tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na terenie gminy Bobowa. W miniony poniedziałek, 18 marca br. w sali Koronka przy bobowskim rynku nastąpiło podsumowanie tegorocznej edycji WOŚP.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej Małgorzata Molendowicz, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa Beata Król, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu gminy Bobowa, wolontariusze, osoby zaangażowane w organizację orkiestry a także przedstawiciel bobowskiej grupy motocyklowej SOKOŁY.

Spotkanie rozpoczął koordynator bobowskiego finału WOŚP Adam Urbanek, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Bobowej oraz radnego Powiatu Gorlickiego. Osoba Adama Urbanka jest od samego początku związana z bobowskimi finałami, dlatego z łatwością gminny koordynator opowiedział krótką historię tego jak orkiestra grała w poprzednich latach.

– Trzeba powiedzieć, że miniony finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był bardzo wyjątkowy – mówi Adam Urbanek. – Nie pamiętam, by kiedykolwiek tak wiele osób, instytucji włączyło się w organizację orkiestry w Bobowej, a graliśmy w tym roku już po raz szósty. Po raz pierwszy jednak w kwestę do puszek zaangażowana była tak duża ilość młodzieży, opiekunów i co najważniejsze, reprezentowali oni wszystkie szkoły jakie u nas działają. W finałowe wydarzenie czyli finałowy koncert włączyli się także sami mieszkańcy, m.in. grupa motocyklowa Sokoły, pasjonat dronów, rodzice. Łącznie przy finale zaangażowanych było około 150 osób, takiej ilości jeszcze nigdy nie było. 

Ilość wolontariuszy, ich opiekunów, przygotowane na wielki finał atrakcje miały swoje przełożenie na zebraną w tym roku kwotę, a było to 40 133,34zł. W latach poprzednich, ok. 11 000 zł (2014),  ok. 14 000 zł (2015), ok. 16 000 zł (2016), ok. 22 000 zł (2017) oraz ponad 28 000 zł (2018).

– Dopiero co podsumowaliśmy tegoroczny finał, a my już myślimy o następnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje Adam Urbanek. – Mamy już pewne pomysły jak i sugestie. Będziemy chcieli aby orkiestra zagrała jeszcze głośniej. Może coś w stylu retro.

Fot: B. Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy