Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Prawa konsumenta tematem Dialogu Obywatelskiego. Jak robić bezpieczny zakupy on-line i jak mieć większy wybór?

Autor: Mateusz Książkiewicz
„Prawa konsumentów w Internecie – jak mieć większy wybór produktów online i bezpiecznie robić zakupy w sieci” to tył spotkania, które odbyło się w Gorlicach, 15 marca br. w ramach cyklu Dialog Obywatelski, zorganizowanego przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej. Ważna obecnie tematyka przyciągnęła zarówno starsze jak i młodsze pokolenie.

Prelegentami spotkania w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach, poświęconego małym i średnim przedsiębiorstwom prowadzącym sprzedaż produktów online oraz konsumentom robiącym zakupy w sieci byli dr Filip Skawiński – analityk w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce oraz Łukasz Klejnowski – asystent w Parlamencie Europejskim. Osoby przybyłe na spotkanie mogły dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy, gdy zostanie się poszkodowanym robiąc zakupy online, jak korzystać z zakazu geoblokowania czyli informowania klientów, że oferowane produkty są dla nich niedostępne oraz jak korzystać z platformy rozstrzygania sporów online (ODR- online dispute resolution regulation).

Czym są Dialogi Obywatelskie? To przede wszystkim, otwarte dla szerokiej publiczności debaty z komisarzami i innymi urzędnikami Unii Europejskiej. Uczestnicy mogą zadawać pytania, zgłaszać swoje uwagi oraz wypowiedzieć się na temat wpływu unijnej polityki na codzienne życie. Jest to doskonała okazja, by wyrazić swoje zdanie!

fot. M.Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy