Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kryteria wyboru najlepszego zegarka dla nas?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, by wstrzelić się w preferencje, ale możliwy do zrealizowania. Przy wyborze konkretnego zegarka można się posłużyć podziałem na mechanizm jaki zegarek posiada.

Wyodrębniamy:
– zegarki mechaniczne,
– zegarki kwarcowe.

Zegarki kwarcowe to takie zegarki, w których sekundnik przeskakuje równo co sekundę. W przypadku zegarków mechanicznych wskazówka sekundnika przemieszcza się płynnie przez cały czas.

W momencie kiedy zegarek kwarcowy się zatrzyma, to jedynie należy wymienić baterie, nakręcić go i nadaje się do dalszej eksploatacji. Koszt takiego serwisu jest niewielki i można go zrobić na własną rękę.

Zegarki mechaniczne w tym wypadku już są trochę trudniejsze w tej kwestii. Niektóre modele są tak rozbudowane, że fachowa ręka zegarmistrza jest tutaj niezastąpiona. Będzie to trochę bardziej kosztowna operacja ale mamy gwarancję, że wszystko będzie działało jak należy.

Jak dobrać szkło do zegarka?

Szkło w zegarku jest bardzo istotnym elementem ponieważ oddziela i chroni wnętrze zegarka od „świata”. Ważne jest jakiego typu szkło zostało użyte. Jednym z podziałów szkieł jest podział na szkła zwykłe i wodoodporne, z tym że rekomendowane są bardziej te szkła wodoodporne. Przyczyna oczywista, gdyż z wodą obcujemy na co dzień czy to na dworze jak pada deszcz, czy wypoczywamy nad wodą, czy jak myjemy ręce. A zalany mechanizm nie nadaje się do użytkowania więc trzeba zrobić wszystko by zabezpieczyć nasz zegarek. Mechaniczna protekcja to jedno, ale dobrze by szkło pełniąc swoją funkcje było też estetyczne i było widać przez nie to co trzeba zobaczyć na zegarku. Wyróżniamy tutaj:

– szkło szafirowe,

– szkło mineralne,

– szkło hesalitowe.

Kiedy Twój zegarek będzie narażony jest na ekstremalne sytuacje to najlepiej wybrać szkło wysokiej jakości odporne na zarysowania tj. szkło szafirowym.  Delikatniejszymi szkłami są szkła mineralne i hesalitowe. Warto je wybrać w momencie gdy nie prowadzimy trybu życia, w którym konieczne byłoby posiadanie szkła szafirowego. Szkło mineralne jest również mocne, mimo to podatne na zarysowania. Szkło hesalitowe, jest najdelikatniejsze z możliwych. Przy nawet nawet niewielkim dotknięciu można doprowadzić do porysowania, dlatego nie jest to rekomendowane rozwiązanie.

Pasek czy bransoleta – wybór przy zegarku?

Wybór uzależniony jest m.in od tego czy chcemy mieć zegarek bardziej elegancki, codzienny czy sportowy. Do eleganckiego zegarka najlepiej sprawdzi sie bransoleta. Pamiętajmy by uwzględnić w tedy jej jakość i długość.

Pasek w zegarkach przysparza trochę mniej problemów. Łatwo można go wymienić na inny różniący się odcieniem, wykonaniem czy materiałem.

No to gdzie kupię ten zegarek?

Funkcjonalne i praktyczne zegarki, wyróżniające się nieustającą elegancją i szykiem znajdziecie na stronie zegarkicentrum.pl. Znajdziecie tam szeroki wybór produktów najbardziej renomowanych marek. Sprawdź i ciesz się z udanych zakupów na tym serwisie.

fot. nadesłane

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy