Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jaki strój siatkarski wybrać?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Niezależnie od tego, czy w siatkówkę grają dzieci, młodzież czy dorośli. Niezależnie od tego, czy są to wyłącznie amatorskie rozgrywki, czy też wstęp do zawodowstwa lub tzw. wyższe amatorstwo - strój w tym sporcie jest ogromnie ważny.

Strój do siatkówki musi być przede wszystkim wygodny, delikatnie opływający ciało zawodnika, wykonany z dobrego materiału. Dopiero potem można myśleć o koszulkach siatkarskich z własnym nadrukiem lub innej formie odróżnienia się od przeciwników.

  1. Koszulki treningowe – jakie?
  2. Spodenki siatkarskie
  3. Materiał strojów siatkarskich

Koszulki treningowe – jakie?

Koszulki siatkarskie to najczęściej koszulki bez ramion. Zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Wynika to z tego, że siatkarzom zależy na uzyskaniu maksymalnie niczym nieograniczonego zakresu ruchu ramion. Jest to w siatkówce jeden z głównych parametrów, który często decyduje o sile danego zespołu, a także indywidualnego zawodnika. Koszulki treningowe, jak i te przeznaczone na zawody mogą jednak miejsc krótki, raglanowe rękawy. To rozwiązanie ma bowiem inny plus. Eliminuje ryzyko odparzeń, otarć lub innych podrażnień skóry na ramionach. Trzeba bowiem pamiętać, że rozgrzana skóra zawodnika jest bardzo podatna na otarcia, należy więc wybierać takie stroje siatkarskie, które ryzyko tego typu problemów będą eliminować. Chodzi przede wszystkim o koszulki bezszwowe lub wykonane z płaskimi szwami. Wybierając koszulkę siatkarską, warto się więc jej przyjrzeć od środka. Można spotkać się z jeszcze jednym rozwiązaniem – jest to zastosowanie gładkiej taśmy na szwach, która ma minimalizować ich wypukłość (rozwiązanie często stosowane na karku, także narażonym na podrażnienia przy intensywnej grze).

Spodenki siatkarskie

Stroje siatkarskie damskie i męskie nie składają się jednak wyłącznie z koszulek. Równie ważnym ich elementem są spodenki. Najważniejsze, aby były one dopasowane w pasie – w tym celu najczęściej snosuje się sznurkowy ściągacz wewnętrzny. Regulowany obwód zapewnia komfort niezależnie od ewentualnych wahań wagi, a u kobiet – od zmian hormonalnych itp. Strój siatkarski ma zapewniać komfort, swobodę ruchów i wygodę. Panom sklepy siatkarskie polegają spodenki z wewnętrznymi slipami, natomiast dla kobiet proponuje się obcisłe szorty z mocno wyciętymi nogawkami.

Materiał strojów siatkarskich

Sklepy siatkarskie proponują bardzo zróżnicowaną ofertę strojów sportowych. W dużej części z nich możliwe jest także wykonanie koszulek narciarskich z nadrukiem wybranym przez klienta. To wszystko są bardzo ważne elementy, natomiast przy wyborze stroju siatkarskiego kluczowym kryterium powinien być krój i materiał. Ten ostatni musi być materiałem szybko pochłaniającym wilgoć, oddychającym, niepodrażniającym skóry, a przy tym wygodnym z noszeniu.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy