Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dwójka dzieci i dwoje rodziców podtruło się czadem w Wilczyskach. Powodem był remont kotłowni!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dla czteroosobowej rodziny w Wilczysk, rodziców i dwójki dzieci w wieku 13 i 8 lat (gmina Bobowa) dzisiejsza noc mogła się skończyć się ogromną tragedią. Około godziny czwartej rano, dnia 24 października br. w ich domu interweniowała straż pożarna oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Gdyby nie to, że pierwsze objawy zatrucia tlenkiem węgla obudziły w połowie nocy kobietę (ból głowy, wymioty, zaburzenia równowagi) a mąż prawidłowo je rozpoznał i zdecydował się wezwać służby ratunkowe, finał tego zdarzenia mógł być tragiczny.

– Dzisiaj około czwartej w nocy strażacy z gorlickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz druhowie z OSP Bobowa i OSP Wilczyska zostali wezwani przez mężczyznę do domu, w którym rodzina podtruła się tlenkiem węgla – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. – Domownicy samodzielnie opuścili budynek. Jako pierwsi na miejsce dotarli ratownicy medyczni, których urządzenia wskazały stężenie CO na poziomie ok. 150 ppm. Wszyscy poszkodowani byli przytomni i zostali zabrani do gorlickiego szpitala. Następnie przybyli strażacy zmierzyli poziom tlenku, a ich urządzenia wskazały 20 ppm. Równocześnie prowadzone było wietrzenie. Całą przyczyną, która doprowadziła do tego zdarzenia był remont w kotłowni oraz wymiana instalacji C.O. Najprawdopodobniej osoba, która prowadziła te prace nie założyła rury spalinowej, z pieca do przewodu kominowego co spowodowało wydostawanie się spalin do kotłowni a później przez wykonywane otwory pod rury wod-kan rozprzestrzenianie się po całym domu.  Wydano zakaz pieca gazowego.

fot. ilustracyjne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy