Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Strażacki opłatek w Jankowej już po raz szósty. W tym roku wspólnie z krwiodawcami! (ZDJĘCIA)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Już po raz szósty w historii Gminy i Miasta Bobowa miał miejsce gminny opłatek strażaków w Jankowej. Noworoczne spotkanie ochotników odbyło się w sobotę, 25 stycznia br. w jankowskim Domu Ludowym.

Do druhów strażaków z jednostek OSP mających swą siedzibę na terenie gminy Bobowa przyjechali w tym roku z życzeniami: Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, st. kpt. Waldemar Krok – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach, dh Przemysław Wszołek – członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, dh Tomasz Tarasek – wiceprezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach, Marian Sikora – Prezes zarządu rejonowego PCK w Gorlicach, Renata Załęska – kierownik terenowego oddziału RCKiK w Gorlicach a także przedstawiciele gminnego samorządu: burmistrz Wacław Ligęza oraz przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Bobowa Małgorzata Molendowicz. Podczas spotkania obecny był również ksiądz Piotr Pośliński proboszcz parafii w Jankowej, pełniący jednocześnie funkcję gminnego kapelana strażaków.

– Bardzo się cieszę, że strażacy oraz osoby, które na co dzień pomagają innym spotykają się na takim spotkaniu, jak to tutaj w Jankowej – powiedziała Barbara Bartuś, poseł na Sejm RP. – Na spotkaniu, podczas którego mówimy o tym co jest ważne. To właśnie druhowie strażacy zabezpieczają bezpieczeństwo mieszkańców. Poświęcacie swój czas i życie, dla innych. Ta troska o innych to także krwiodawstwo. 

– Jestem po raz pierwszy na terenie jednostki OSP Jankowa i jestem pod wielkim wrażeniem zaplecza jakie posiada – mówił podczas opłatka st. kpt. Waldemar Krok, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach. – Cieszę, się że Pan Burmistrz wychodzi z taką inicjatywą organizując takie spotkania, które łączą osoby o wspólnej pasji – pomagania potrzebującym, pomagania innym. O tym, że takimi osobami są strażacy nikt nie ma wątpliwości ale są z nami również osoby związane z Klubem Honorowych Dawców Krwi. To wielka radość móc widzieć wszystkim ludzi wielkiego serca, w jednym miejscu!

Po raz pierwszy gminny opłatek strażaków ochotników odbył się w 2015 roku.

fot. B.Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy