Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożar traw i zarośli w Wilczyskach zagrażał ulom! (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj, tj. 21 kwietnia br. około godziny 13:30 w miejscowości Wilczyska (gmina Bobowa) miał miejsce pożar traw i zarośli zagrażający bezpośrednio ulom z pszczołami. Do zdarzenia zadysponowano OSP Bobowa i OSP Jankowa. Obecni byli także policjanci z bobowskiego Komisariatu Policji.

Do pożaru traw, zarośli oraz młodych drzewek głównie tzw. samosiejek doszło nieopodal dworku w Wilczyskach przy drodze prowadzącej do nieczynnej żwirowni. Spaleniu uległy również puste stanowiska na ule. Szybka i sprawna akcja gaśnicza strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na kolejne miejsca, gdzie stały już ule pełne pszczół.

Wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Warto dodać, że w przestrzeni ostatnich dni na terenie kraju dochodziło do co najmniej kilku pożarów lasów m.in. w Krempnej, w powiecie chrzanowskich oraz powiecie starachowickim. W dwóch przypadkach niezbędne było wykorzystanie dromaderów czyli samolotów gaśniczych. Sytuacja hydrologiczna w lasach jest krytyczna, ostrzeżenie w tej sprawie wydało MSWiA. Apelują także nadleśnictwa. Przyczyną pożarów są nie tylko bezpośrednie zaprószenia ognia ale także wyrzucenie niedopałków papierosa, wyrzucona butelka szklana czy też plastikowa.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy