Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowianie, Gorliczanie, mieszkańcy Ziemi Gorlickiej w „drużynie” Prezydenta Andrzeja Dudy!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj, 22 czerwca br. tuż przed południem w Biurze Poselskim Patryka Wichra w Nowym Sączu przy ul. Kolejowej powołano Komitet Honorowego Poparcia kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. W tzw. "drużynie prezydenta Dudy" znalazły się osoby nie tylko z Sądecczyzny ale także z Bobowej, Gorlic czy powiatu gorlickiego. Przybyli oni do Sącza wspólnie z Posłem Ziemi Gorlickiej - Barbarą Bartuś.

– Od Biecza po piękne Podhale zebrały się osoby popierające kandydaturę na prezydenta Andrzeja Dudy, naszego krajana – powiedział Poseł na Sejm RP Patryk Wicher, pełniący funkcję pełnomocnika Komitetu.  – Pamiętajmy bowiem, że Andrzej Duda pochodzi z Sądecczyzny, tutaj ma swoje korzenie, to nasz człowiek. Ma wpojone te same wartości, które my tutaj wyznajemy i przekazujemy z ojca na syna: Bóg, Honor, Ojczyzna. Komitet Honorowy liczy obecnie około 150 osób, które ze względu na rygor sanitarny nie mogły tutaj z nami dzisiaj być. Pod koniec tygodnia będzie około 500 osób, ponieważ spływają nowe deklaracje. Wśród tych osób są nie tylko parlamentarzyści, radni, dyrektorzy czy członkowie Prawa i Sprawiedliwości ale przede wszystkim mieszkańcy i społecznicy, którzy popierają kandydaturę Andrzeja Dudy. Mamy ogromną nadzieję, na to że wygramy w I turze. Prezydent Andrzej Duda pokazał, że zasługuje na to jak nikt inny. Obecnie wszystkie ręce na pokład – pokażmy, że Ziemia Gorlicka, Sądecczyzna, Podhale, oraz Limanowszczyzna popiera swojego kandydata, swojego krajana!

O poparcie dla obecnego Prezydenta zwracała się także Barbara Bartuś, która do Nowego Sącza przybyła z reprezentacją powiatu gorlickiego. Znaleźli się w niej: nadleśniczy Józef Legutko oraz Mirosław Sternik z Nadleśnictwa Gorlice,  Krzysztof Flądro radny powiatu gorlickiego, Wojciech Szafraniec dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej. Poseł Ziemi Gorlickiej wraz z delegacją złożyła podpisy pod poparciem dla Prezydenta Dudy. Podpisali się pod nią także m.in. posłowie: Patryk Wicher, Jan Duda, Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Gut-Mostowy, Wiesław Jańczyk, Anna Paluch oraz wspomniana wcześniej Barbara Bartuś.

Ziemia Gorlicka była także reprezentowana podczas konwencji Andrzeja Dudy na krakowskim rynku. Z Gorlic, w niedzielne przedpołudnie wyjechał pełny autobus mieszkańców, wśród których znalazły się także osoby z Gminy Bobowa.

fot. M.Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy