Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 13 maja 2021
W Sędziszowej doszło do pożaru drewnianego domu. Przyczynę ustali biegły!

Biegły ustali przyczynę pożaru domu w Sędziszowej. Bez interwencji świadków mogło być znacznie gorzej!

03.07.2020 || Kategorie: Pożary, Sędziszowa || Autor: Mateusz Książkiewicz

We wtorek, 30 czerwca br. w miejscowości Sędziszowa (gmina Bobowa) doszło do pożaru niezamieszkałego drewnianego domu. Po przybyciu strażaków śladów ognia już nie było, ugasili go wcześniej świadkowie. Z pewnością to ich postawa pozwoliła zapobiec poważniejszym skutkom pożaru.

O pożarze pierwszy raz pisaliśmy tutaj: Sędziszowa: pożaru budynku drewnianego. Informację o tym zdarzeniu służby otrzymały o godzinie 16:20.

– W Sędziszowej miał miejsce pożar domu, w wyniku którego spłonęły belki pionowe, poziome oraz częściowo elewacja budynku – mówi asp. szab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Pokrzywdzona, która jest mieszkanką powiatu nowosądeckiego wyceniła straty na 1000zł. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny. Przyczyna pożaru nie została ustalona przez policjantów. Wyjaśnianiem okoliczności powstania ognia zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa.

Przed przybyciem kolejnych jednostek straży pożarnej, kilku mieszkańców będących świadkami zdarzenia zdołało ugasić pożar.

fot. B.Serafin