Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Elektryczny autobus Yutung dotarł już do Bobowej (ZDJĘCIA)

Autor: Bartek Serafin
Ze względu na pandemię o blisko trzy miesiące opóźniła się dostawa autobusu elektrycznego, który Gmina Bobowa zakupiła w ramach programu Kangur. Pojazd elektryczny marki Yutong dotarł już jednak do Bobowej. Jesteście ciekawi jak wygląda? Sami zobaczcie zdjęcia.

Przypomnijmy umowa na dostawę autobusu elektrycznego oraz stacji do ładowania została podpisana w sierpniu. Zgodnie ze specyfikacją przetargu Gmina Bobowa wymagała autobusu o długości 8,3-9,5 m, który może pomieścić min. 35 osób, w tym 25 miejsc siedzących. W wymogach znalazły się drzwi 1-2-0 i takie też są. Silnik jest wyposażony w silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 120 kW, z funkcją odzyskiwania energii podczas hamowania oraz ograniczeniem prędkości do 90 km/h. Według deklaracji ma pokonać na akumulatorach minimum 120 kilometrów.

Do przetargu stanęły trzy firmy: Busnet Poland z Warszawy, w konsorcjum z Yutongiem, zaproponowało 1,963 mln zł brutto i 60 miesięcy gwarancji. Solaris zaproponował blisko 2,500 mln zł brutto oraz 48 miesięcy gwarancji. SOR Libchavy proponował 2,694 mln zł brutto i 61 miesięcy gwarancji.

Ze względu na cenę oraz gwarancję wybrano najtańszą ofertę. Zakup autobusu szkolnego dofinansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a wysokość dofinansowania stanowi ponad 90% kwoty zakupu. Warto dodać, że będzie to pierwszy autobus elektryczny w powiecie.

fot. czytelnik dziękujemy

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy