Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kierowcy, trudne warunki na drogach! Synoptycy ostrzegają

Autor: Bartek Serafin
Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego wydali ostrzeżenia dla naszego regionu (powiatu gorlickiego) dotyczące oblodzeń oraz intensywnych opadów śniegu. Zgodnie z treścią komunikatów ostrzeżenia obowiązują do jutrzejszego poranku (tj. 18 lutego godz. 8).

Zgodnie z prognozą pogody w najbliższy weekend nasze termometry mogą wskazać nawet 9st. Celsjusza. Nim jednak ocieplenie, czeka nas intensywny opad śniegu na przemiennie z marznącym deszczem. Wszystko ze względu na temperaturę, która aktualnie waha się około 0 st. Celsjusza.

Synoptycy z IMGW wydali dla południa kraju (m.in. powiatu gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego oraz jasielskiego) dwa ostrzeżenia. Pierwszy komunikat dotyczy intensywnych opadów śniegu, które określono jako 1 stopień zagrożenia (80% prawdopodobieństwa).

– Obserwuje się i prognozuje występowanie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 12 cm do 15 cm – czytamy w komunikacie.

Drugie ostrzeżenie dotyczy oblodzeń, które także oznaczono jako pierwszy, najniższy stopień zagrożenia (z 80% prawdopodobieństwem wystąpienia zjawiska).

– Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C – brzmi drugie z ostrzeżeń.

Panująca aura już dała się we znaki kierowcom, dzisiaj popołudniu w pobliskiej Moszczenicy (powiat gorlicki) doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby: Moszczenica: zderzenie VW z Fiatem. Droga powiatowa zablokowana!

fot. B. Serafin

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy