Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pandemia utrudnia działalność kulturalną ale nie zatrzymuje

Autor: Mateusz Książkiewicz
Pomimo szeregu utrudnień powodowanych panującą epidemią, bieżący sezon kulturalny w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej zapowiada się bardzo obiecująco miedzy innymi za sprawą dotacji zewnętrznych otrzymanych na realizację różnego rodzaju projektów artystycznych. 

W chwili obecnej w GOK trwa realizacja zadania pn.„Miej nadzieję, złe przeminie, chwila szczęścia niedaleka — przygoda z teatrem Aleksandra Fredry”,  dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu pn. „Edukacja kulturalna”. 

Projekt adresowany jest do osób pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności teatralne. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, a w ich programie znajdą się w nich m.in. ćwiczenia emisji głosu, dykcji, gry aktorskiej itp. Uczestnicy poznają także tajniki pracy reżysera, scenografa czy rekwizytora. Dowiedzą się również co łączy teatr z innymi dziedzinami sztuki – muzyką i plastyką. Zorganizowana zostanie grupa osób posiadających predyspozycje i zdolności aktorskie, które będą pracować nad przygotowaniem spektaklu. Finałem będzie wystawienie sztuki teatralnej pt. „Pan Jowialski” w której zagrają uczestnicy warsztatów. Ponadto w ramach projektu zaplanowano przeprowadzanie warsztatów krawieckich dotyczących projektowania i szycia kostiumów scenicznych, a także warsztatów projektowania i wykonywania scenografii teatralnych. Dla osób uczestniczących w projekcie przewidziano zorganizowanie wyjazdu do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl teatralny połączony ze spotkaniem z aktorami zawodowymi. 

fot. ilustracyjna

Info Teatr 1_stopka

 

fot. ilustracyjna

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy