Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Oferta edukacyjna PWSZ
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pandemia utrudnia działalność kulturalną ale nie zatrzymuje

Autor: Mateusz Książkiewicz
Pomimo szeregu utrudnień powodowanych panującą epidemią, bieżący sezon kulturalny w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej zapowiada się bardzo obiecująco miedzy innymi za sprawą dotacji zewnętrznych otrzymanych na realizację różnego rodzaju projektów artystycznych. 

W chwili obecnej w GOK trwa realizacja zadania pn.„Miej nadzieję, złe przeminie, chwila szczęścia niedaleka — przygoda z teatrem Aleksandra Fredry”,  dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach Programu pn. „Edukacja kulturalna”. 

Projekt adresowany jest do osób pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności teatralne. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, a w ich programie znajdą się w nich m.in. ćwiczenia emisji głosu, dykcji, gry aktorskiej itp. Uczestnicy poznają także tajniki pracy reżysera, scenografa czy rekwizytora. Dowiedzą się również co łączy teatr z innymi dziedzinami sztuki – muzyką i plastyką. Zorganizowana zostanie grupa osób posiadających predyspozycje i zdolności aktorskie, które będą pracować nad przygotowaniem spektaklu. Finałem będzie wystawienie sztuki teatralnej pt. „Pan Jowialski” w której zagrają uczestnicy warsztatów. Ponadto w ramach projektu zaplanowano przeprowadzanie warsztatów krawieckich dotyczących projektowania i szycia kostiumów scenicznych, a także warsztatów projektowania i wykonywania scenografii teatralnych. Dla osób uczestniczących w projekcie przewidziano zorganizowanie wyjazdu do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl teatralny połączony ze spotkaniem z aktorami zawodowymi. 

fot. ilustracyjna

Info Teatr 1_stopka

 

fot. ilustracyjna

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy