Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Siedliska: fiat sedici staranował wiatę autobusową, oświetlenie i ogrodzenie!

Autor: Mateusz Książkiewicz
O ogromnym szczęściu może mówić kierujący fiatem sedici, którego pojazd z ogromnym impetem uderzył w wiatę autobusową, następnie ściął kilka masztów oświetlenia i zatrzymał się na ogrodzeniu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (tj. 17 czerwca) około godziny 20 na drodze wojewódzkiej nr 977 (Zborowice-Gorlice) w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa).

Na miejsce zdarzenia w Siedliskach koło Bobowej udały się natychmiast służby ratownicze oraz policja. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy z OSP Bobowa, OSP Siedliska oraz JRG Gorlice (dwa zastępy). Obecni byli także pracownicy pogotowia energetycznego oraz policja, która wyjaśni wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Według relacji świadków, samochód poruszał się bardzo szybko od strony Siedlisk (centrum). Kierujący fiatem, na łuku drogi zahaczył prawym kołem o pobocze przez co stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał w lewo taranując wiatę, oświetlenie uliczne a na końcu ogrodzenie. Fiat zatrzymał się na dachu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że licznik samochodu, który brał udział w wypadku zatrzymał się powyżej 110km/h. Jak poinformował nas dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach kierujący fiatem został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Mężczyzna, który podróżował sam, samodzielnie opuścił pojazd. Mieszkańcy mówią o cudzie, że w momencie gdy samochód taranował wiatę nikogo w niej nie było. Nikt też nie przechodził chodnikiem w miejscu zdarzeniu.

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

fot. D. Tarsa / A. Janus

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy