Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jak wybrać wytrzymały szarpak dla psa

Autor: Mateusz Książkiewicz

Wytrzymały szarpak dla psa to zabawka, bez której wielu opiekunów nie wyobraża sobie życia. Służy nie tylko do wspólnej zabawy - idealnie nadaje się też do zmęczenia aktywnego szczeniaka, aportowania, czy gryzienia. Szarpak dla psa jest kupowany zarówno dla dużych psów, jak i dla najmniejszych szczeniąt w okresie ząbkowania. Jak wybierać szarpaki dla psów, by nie zostały zniszczone podczas pierwszej sesji szarpania?

Wytrzymała zabawka – jak sprawdzić jej trwałość

Zacznijmy od prostego faktu – idealna zabawka dla psa nie istnieje. Nie dla każdego opiekuna wytrzymałe zabawki będą najważniejsze. Miękka zabawka do zabawy dla małych szczeniąt, czy delikatniejszych psów może być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Jeżeli szarpanie i przeciąganie to nie tylko ulubiona zabawa, ale niemalże sens życia Twojego psa, może być Ci trudno w to uwierzyć, ale nie dla każdego psa rozszarpanie zabawki w jak najszybszym tempie jest sensem życia.

Szukaj produktów oznaczonych jako extreme – taki przeciągacz polubią psy, które lubią przeciągać i rozszarpywać wyjątkowo intensywnie. Sznur bawełniany będzie bezpieczny, a jednocześnie wzmocnienie z wytrzymałego poliestru w plecionym sznurze sprawdzi się nawet u dużego psa. Dla silnych psów lepiej wybierać zabawki bez amortyzatora – podczas szarpnięcia za rączkę może się on okazać najsłabszym elementem. Szarpaki z gumy termoplastycznej sprawdzają się fantastycznie, jednak nie należą do najtrwalszych zabawek. Szarpak w formie sznura to klasyka, która sprawdza się od lat. Gryzak wykonany z polaru lub ze sztucznym futerkiem sprawdzi się u małych i średnich psów.

Zabawki typu extreme, czy strong to świetne produkty – sprawdź też wytrzymałe piłki i zabawki na przysmaki kong.

Jak wybrać zabawkę dla małego psa i dużych psów

Każda zabawka dla psa musi być dopasowana do jego rozmiaru. Z jednej strony nie może być za mała, by nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia. Z drugiej – pies może się zniechęcić zbyt dużą zabawką, jeżeli nie utrzyma jej w pysku. Bezpieczne zabawki nie powinny też zawierać wypełnienia charakterystycznego dla dziecięcych pluszaków – pamiętaj, by zawsze kupować zwierzakowi zabawki przeznaczone do zabawy z psem.

Do samodzielnej wspólnej zabawy – by Twój pies mógł bawić się na różne sposoby

Choć szarpak świetnie sprawdza się do budowania więzi między psem i opiekunem, Twój pies może wykorzystać go także do samodzielnej zabawy. To szczególnie ważne, kiedy potrzebujesz chwili dla siebie. Jeżeli Twój pies wyjątkowo szybko rozpracowuje swoje akcesoria, najlepiej pozostań z pupilem w jednym pomieszczeniu – by móc zareagować, kiedy kolejny szarpak, czy piłka zostaną zniszczone. Wyjątkowo wytrzymałe zabawki do przeciągania nie są niezniszczalne. Nawet najsolidniejszy produkt prędzej czy później zostanie zużyty.

Szarpak dla psa, który szeleści lub wydaje inne ciekawe dźwięki, to świetna sprawa. Jest większe prawdopodobieństwo, że pupil będzie chciał się przez chwilę pobawić sam. Dla psa największą frajdą jest zabawa z Tobą, warto jednak uczyć psa, by bez problemu umiał się zająć sam sobą przez chwilę.

Szarpak to zabawka dla psa, której nie może zabraknąć w życiu Twojego psa!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy