Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rowerzyści z Wilczysk dotarli do Tuchowa (TV)

Autor: Kinga Gruca

W minioną niedzielę tj. 9 lipca mieszkańcy Wilczysk wzięli udział w Wielkim Odpuście Tuchowskim, uczestnicząc we Mszy Świętej w intencji rowerzystów i motocyklistów. Rowerowa pielgrzymka była sprawdzianem formy przed sierpniową wyprawą na Jasną Górę.

W niedzielę 9 lipca br. pielgrzymi z Wilczysk, Bobowej, Kąclowej i Wojnarowej udali się na rowerową pielgrzymkę do Tuchowa. W wydarzeniu wzięło udział 22 uczestników w wieku od 12 do 75 lat. Pątnicy wyruszyli o godzinie 12. Całą trasę przemierzyli w ciągu zaledwie 2 godzin, a już o 15 wzięli udział we Mszy Świętej. Była to pierwsza pielgrzymka rowerowa do Tuchowa organizowana przez parafian z Wilczysk. Jak zapewnia organizator, nie jest to ostatnie takie wydarzenie.

Pogoda była świetna, mimo dużego upału. Niesamowite przeżycie duchowe. Łącznie przejechaliśmy bezpiecznie, w obie strony 72 km, utrudniając nieco ruch samochodów – serdecznie pozdrawiamy kierowców i dziękujemy za wyrozumiałość. Zachęcamy osoby, które lubią jazdę na rowerze do przyłączania się do tego typu Pielgrzymek. Na wyjazd do Jasnej Góry mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Do udziału zgłosiło się jak na razie 30 osób.

mówi Zenon Radzik, parafianin z Wilczysk, organizator rowerowej pielgrzymki.

Niebawem pielgrzymki z Wilczysk wyruszą na rowerach w stronę Jasnej Góry!

Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia. Pielgrzymi wyruszą z parafii z Wilczysk. Będą podróżować m.in. przez Zakliczyn, Zabawę, Racławice, Miechów. Ich celem jest Jasna Góra, do której dotrą 13 sierpnia, dwa dni przed świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Na relację filmową zapraszają Pierogi Bobowskie – świeże pierogi z dostawą do paczkomatu:

Organizatorzy serdecznie zapraszają! Więcej informacji na FB stronie: Pielgrzymka Rowerowa Wilczyska

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy