Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sędziszowa: tragiczny finał poszukiwań mieszkańca gminy Bobowa!

Autor: Kinga Gruca

W sobotni poranek około godziny 11:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o zaginięciu około 50-letniego mężczyzny z gminy Bobowa. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych brały udział w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny, który około 3:00 nad ranem opuścił swoje miejsce zamieszkania. Niestety finał poszukiwań zakończył się tragicznie.

W sobotę (tj. 30 grudnia br.) około godziny 11:00 służby rozpoczęły poszukiwania zaginionego mężczyzny, mieszkańca gminy Bobowa. Około godziny 3:00 w nocy wyszedł z domu, a kontakt z nim się urwał. Akcja koncentrowała się głównie na obszarze mostu w kierunku Bruśnika.

Potwierdzam, że trwają poszukiwania około 50-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu. Rodzina nie ma z nim kontaktu. Nie wyklucza się próby samobójczej – informował w rozmowie z naszym portalem Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach, bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz.

Działania trwały ponad 2 godziny. Po godzinie 13:00 z rzeki Biała, na terenie powiatu tarnowskiego wyłowiono ciało mężczyzny, prawdopodobnie jest to zaginiony mieszkaniec gminy Bobowa. Trwają wszelkie niezbędne czynności i ustalenia.

W akcji uczestniczyło 40 strażaków z Gorlic oraz gminy Bobowa. W działaniach brał również udział quad, specjalistyczny dron oraz łódź z JRG Gorlice. Teren poszukiwań zawężono do miejscowości Sędziszowa, okolicy rzeki Biała. Policja ustala czy zwłoki znalezionego mężczyzny to poszukiwany 47- latek. –  poinformował w rozmowie z naszym portalem Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach, bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz.

Na miejscu działały liczne zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Sędziszowa, OSP Bobowa, OSP Siedliska, OSP Zborowice, JRG 2 Tarnów, OSP Moszczenica + Dron, OSP Szalowa + Quad, JRG Gorlice + Łódź oraz policja.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy