Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Noworoczne kolędowanie z Orkiestrą Dętą przy OSP Siedliska! (FOTO)

Autor: Kinga Gruca

W minioną niedzielę tj. 7 stycznia odbył się tradycyjny już Koncert Kolędowo-Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP Siedliska. Wydarzenie było okazją do wspólnego kolędowania oraz świętowania czasu Bożego Narodzenia. Owacje publiczności jednoznacznie wskazywały, że coroczny występ spotkał się z uznaniem, zyskując pozytywny odbiór.

Tradycyjny już koncert Kolędowo-Noworoczny odbył się w niedzielę na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Reca w Siedliskach. Orkiestra Dęta wystąpiła pod batutą Roberta Motyki prezentując nie tylko kolędy, ale również utwory specjalne. Oprócz pięknych dźwięków orkiestry nie zabrakło również śpiewu solistów Klaudi Zarzyckiej, Joanny Fryczek oraz Piotra Mazura. Gościnnie wystąpił również perkusista Rafał Belczyk. Całość wydarzenia zbudowała piękna leśna sceneria, a dopełniła je licznie przybyła publiczność, która wsłuchiwała się w piękne dźwięki muzyków.

Już po raz 21. spotkaliśmy się na koncercie Kolędowo-Noworocznym. Jest to nasza tradycja. Zawsze początkiem roku spotykamy się zazwyczaj tutaj na sali w szkole w Siedliskach i odgrywamy koncert piosenek świątecznych, kolęd, pastorałek, ale również zawsze przygotowujemy jakąś nowość, aby zaskoczyć naszych słuchaczy- mówi Patryk Korzeń, prezes Orkiestry Dętej działającej przy OSP Siedliska. Ten rok jest dla nas szczególny, gdyż obchodzimy 40-lecie zespołu. Szukamy środków na zakup nowych mundurów, sprzętów, ale także szukamy nowych utworów, nowych aranżacji. Jak widać, nie boimy się sięgać po nowości, wykonując już światowe utwory- dodaje.

Podczas koncertu przybyli mogli usłyszeć siedem całkowicie premierowo wykonanych utworów (To już pora na Wigilie, Uciekali, uciekali, Polka Party, Bohemian Rhapsody – światowy hit z repertuaru QUEEN w aranżacji na orkiestrę dętą, ludową pastorałkę Nie w Betlejem, marsz Captain Shepherd’s Quick Step oraz tango Por Una Cabeza). Orkiestra zaprezentowała również utwór Shrek Medley, który miał już swoją premierę.


Fot. Jacek Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy