Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Srebrne odznaczenia i wzruszające wspomnienia – święto siatkówki w Bobowej!

Autor: Kinga Gruca

16 grudnia 2023 r. był prawdziwym świętem dla bobowskiej siatkówki. W tym dniu MKS Bobowa obchodził uroczystość 45-lecia swojej działalności. Nie zabrakło wspomnień, chwil wzruszenia oraz radości ze zdobytych przez lata sukcesów.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył i wygłosił kazanie ksiądz Prałat dr Marian Chełmecki proboszcz parafii pw. Wszystkich świętych w Bobowej. Po uroczystości odbyło się poświęcenie sztandaru, który potem został wręczony zawodniczkom. Dalsza część świętowania przeniosła się do sali widowiskowej Koronka, gdzie na przybyłych czekało kilka niespodzianek. Nie zabrakło rozmów, wspomnień oraz historii sukcesów. Nie można było pominąć również odznaczeń, wyróżnień i nagród dla siatkarek i prezesów z Bobowej.

Jedne z nich trafiły do Prezesa Adama Urbanka, który został wyróżniony przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Srebrne odznaczenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej trafiły do Marty Niepsuj, Jadwigi Wiejacz i Magdaleny Sowy.

-Przez 45 lat w naszym klubie przewinęło się ponad 300 dziewcząt, które w różnych okresach grały, zdobywały Mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo. Graliśmy o drugą ligę! Było wiele przeżyć, reprezentowaliśmy małopolskę w różnych miejscach w Polsce- mówi Adam Urbanek, Prezes MKS Bobowa. Dokładnie było to 47 lat i kawałek temu. Za 3 lata będzie 50-lecie. Mam nadzieję, że dotrwamy i siatkówka w Bobowej będzie się rozwijać.

-Jako była zawodniczka klubu bardzo się cieszę, że mieliśmy możliwość spotkania wielu pokoleń siatkarek- mówi Magdalena Sowa, wiceprezes MKS. Były chwile wzruszeń, wspomnień. Jak się okazuje, sport kształtuje nie tylko ciało, ale również duszę, co pokazuje ten jakże ważny moment dla naszego klubu. Każda z uczestniczek spotkania za każdym razem w rozmowie podkreślała, jak ważny dla niej jest sport i jaka przygoda wiąże się z tym, że grały w siatkówkę- dodaje wiceprezes.

Podczas dalszej części uroczystości nie zabrakło degustacji tortu jubileuszowego i potraw przygotowanych przez ZSO Bobowa – technikum żywienia. Pamiątkowymi statuetkami obdarowano 18- naście zawodniczek, a medale okolicznościowe otrzymały siatkarki, które grały oraz grają obecnie w MKS Bobowa. Przybyli goście oprócz pamiątkowych dyplomów zostali obdarowani gadżetami reklamowymi. To był wyjątkowy dzień dla bobowskiej siatkówki. Podziękowania, wzruszenia i rodzinna atmosfera. Tak można podsumować grudniowe spotkanie.

-Chcę podziękować wszystkim sponsorom, którzy nam pomagają. Gminie, powiatowi no i tym dziewczynom, które dają z siebie wszystko na boisku, po to, aby zaprezentować swój klub, szkołę, rodzinę, uczelnię-dodaje prezes.

Na filmowe wspomnienia zaprasza PPH Libropol SP.J– regularne linie autobusowe oraz wynajem autokarów. Od 20 lat w trasie! / Uzeler Arts – twórcy filmów i fotografii.

Fot. Jakub Gąsior

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy