Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodzież z Bobowej oddaje krew!

Autor: Kinga Gruca

We wtorek, tj. 12 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. W wydarzeniu wzięło udział 17 osób m.in. te związane z placówką oświatową, jak i osoby z zewnątrz. Łącznie oddano 7650 jednostek krwi! To kolejna taka inicjatywa, która trwa od 2015 roku.

We wtorkowy poranek społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej zdeklarowała się wziąć udział w kolejnej już akcji oddawania krwi. Tym jakże cennym, życiodajnym płynem podzieliło się siedemnaście osób, w tym dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz osoby z lokalnego środowiska.

Inicjatywa w szkole średniej w Bobowej odbywa się dwa razy w roku, na wiosnę i jesień. Za każdym razem uczniowie chętnie biorą w niej udział. Klub Honorowych Dawców krwi działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej został założony w 2015 roku przez jednego z nauczycieli-Agnieszkę Gołyźniak- nauczycielkę przedmiotów zawodowych.

Po raz kolejny pełnoletnia młodzież naszej szkoły wyraziła chęć udziału w takim przedsięwzięciu. Działamy od 2015 roku. W ciągu roku udaje nam się oddać blisko 15 000 jednostek krwi- mówi nauczyciel ZSO Agnieszka Gołyźniak.

Kolejna inicjatywa już jesienią!

Fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy