Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Bobowej uhonorowali tradycję. Obchody uroczystości 3 Maja! (FOTO)

Autor: Kinga Gruca

Maj obfituje w szereg uroczystości tych o charakterze kościelnym, jak i państwowym. W Bobowej w przeddzień uroczystości Konstytucji 3 Maja społeczność uczciła święto ważne dla każdego Polaka.

W Bobowej świętowanie uroczystości majowych rozpoczęło się w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, tj. 2 Maja. Piękne, patriotyczne wydarzenie, które wprowadziło wszystkich mieszkańców i przybyłych gości w majowe uroczystości, których jest bardzo wiele. Świętowanie rozpoczyna się 1 Maja- Świętem Pracy, 2 Maja – Święto Flagi, Święto Biało-Czerwonej oraz 3 Maja Rocznica Uchwalenia Konstytucji. 

Podczas uroczystości obecni byli m.in. Barbara Bartuś- Poseł na Sejm RP, Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej, Marcin Wąs- Burmistrz Elekt, Krzysztof Flądro-Radny Powiatu Gorlickiego, Radni Rady Miejskiej w Bobowej, Zdzisława Iwaniec-Sekretarz Gminy Bobowa, Ks. Piotr Pośliński- proboszcz, kapelan OSP, Ks. Marian Chełmecki- proboszcz Parafii Bobowa, Przemysław Wszołek- Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Tomasz Tarasek- Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Bobowej, Dyrektorzy i Kierownicy Jednostek Organizacyjnych, Prezesi OSP gminy Bobowa, pracownicy UM, sołtysi oraz przybyli mieszkańcy gminy Bobowa.

Wydarzenie rozpoczęła liturgia sprawowana w intencji Ojczyzny, która miała miejsce w kościele Wszystkich Świętych w Bobowej. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na uroczystość plenerową, która polegała na wciągnięciu flagi na maszt, wprowadzeniu pocztów sztandarowych oraz złożeniu wiązanek kwiatów pod figurą św. Floriana- Patrona Strażaków. Całość dopełnił występ orkiestry dętej z Bobowej i wspólne odśpiewanie pieśni okolicznościowych.

Dla nas strażaków Maj jest szczególnym miesiącem, gdyż obchodzimy wtedy wspomnienie naszego patrona Św. Floriana. Czasy, w jakich przyszło nam żyć, nie są łatwe, kiedy wokół tyle bólu i cierpienia. Teraz jak nigdy wcześniej potrzeba nam zjednoczenia, tak jak kiedyś naród zjednoczył się w idei Konstytucji 3 Maja, tak dzisiaj potrzeba nam zjednoczenia wokół idei i symboli- mówił podczas uroczystości Przemysław Wszołek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, trud i wysiłek. Pamiętajcie, że nawet najnowocześniejszy sprzęt wart miliony złotych nie będzie nic wart bez waszej społecznej pracy, bez waszych rąk. W tym miejscu chciałbym podziękować tym, co przez lata wspierali nas w realizacji naszych celów, które ukierunkowane są na pomoc drugiemu człowiekowi. Pragnę bardzo serdecznie podziękować w imieniu swoim oraz całej braci strażackiej wszystkim, którzy wspierali jednostki OSP z terenu gminy Bobowa- dodaje druh Przemysław Wszołek.

Wspólne świętowanie uroczystości majowych w Bobowej, ale i w całej Polsce to uhonorowanie naszych tradycji, i podkreślenie wdzięczności tym, co poświęcili swoje życie za Ojczyznę.

Fot. Michał Mucha

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy