Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Akademia Nauk Stosowanych
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ponad 120 osób wystartowało w ramach biegu WOŚP w Bobowej!

Autor: Justyna Śmiertka

Chłód ich nie pokonał! Świętowanie 34 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęło się już w sobotę za sprawą biegu pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, który w Bobowej został zorganizowany po raz pierwszy. Na linii startu stanęło aż 129 uczestników! Z uśmiechem na twarzy, bez rywalizacji – tak do sprawy podeszli biegacze.

Bieg odbył się w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym celem jest diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. Uczestnicy biegu ruszali z terenu Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ul. Zielonej. Do wyboru były 3 trasy:

·       Bieg 5 km (6 x pętla 850 m),

·   Nordic Walking 5 km (6 x pętla 850 m),

·       Bieg Rodzinny 850 m (1 x pętla 850 m).

Po ukończeniu zmagań biegacze zostali zaproszeni na ciepłą herbatę i poczęstunek. Na mecie czekały na nich medale, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. Warunki nie należały do najłatwiejszych, ale organizatorzy stanęli na wysokości zadania, aby zapewnić godny poziom wydarzenia.

Choroba XXI wieku

Skąd pomysł, aby również w Bobowej zorganizować taki bieg?

– Pomysł zrodził się na wzór zeszłorocznej imprezy. Jak wiemy, cukrzyca jest chorobą XXI wieku. Chcemy z nią walczyć, a nie ma na to lepszego sposobu niż promowanie aktywnego trybu życia, co Bobowska Grupa Biegowa czyni od kilkunastu lat. Cieszymy się, że wspólnie z władzami i sztabem udało się nam zorganizować taką imprezę. W tym roku na bieg zapisało się blisko 140 osób, ale liczymy, że w przyszłym roku ta liczba się podwoi – powiedział tuż przed startem Witold Wojtaczka, prezes Bobowskiej Grupy Biegowej.

Na Strefie Aktywnego Wypoczynku mogliśmy spotkać nie tylko mieszkańców gminy Bobowa, lecz także uczestników ze Śląska, Gorlic, Ciężkowic czy Jasła. Bieg okazał się zatem dobrym sposobem na promocję miasta nawet poza województwem.

Uczestników dopingował między innymi przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Bogdan Krok:

– Bobowska Grupa Biegowa stała się organizacją, której należy się ogromny szacunek i podziw za działania, jakie organizuje. To coraz większa grupa miłośników sportu. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia.

Poszło im doskonale!

A na naszym profilu znajdziecie krótką transmisję na żywo z tego wydarzenia. Zobaczcie, jakie emocje towarzyszyły biegaczom!

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy